Home / MotoGP / Pierwszy dzień w Sachsen

Pierwszy dzień w Sachsen

Alex Barros uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego dnia na torze Sachsenring (1:23.808). Dokonał tego pomimo dwóch niegroźnych wywrotek na ostatnim zakręcie toru, z których jedna, jak sAlex Barros uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego dnia na torze Sachsenring (1:23.808). Dokonał tego pomimo dwóch niegroźnych wywrotek na ostatnim zakręcie toru, z których jedna, jak sam potem Brazylijczyk przyznał, była zawiniona, natomiast druga była zaskoczeniem.
Drugi czas dnia należy do Hiszpana Sete Gibernau (1:23.908), który na pewno bardzo pragnie się zrehabilitować po nieudanym występie w Donington, kiedy prowadząc w wyścigu nie zdołał utrzymać się na motocyklu na mokrej nawierzchni. Hiszpan zapewne marzy o powtórzeniu w Niemczech swojego rezultatu z 2003 roku, gdy wygrał po ostrej walce z Valentino Rossim.
Trzeci był Carlos Checa (1:24.054), który w niedzielę będzie świętował 150. Grand Prix w karierze.
Nicky Hayden (1:24.060) nie był w stanie utrzymać swojego porannego tempa i ostatecznie zakończył dzień na czwartej pozycji. Może temperatura przekraczająca 30 stopni osłabiła Amerykanina.
Największym rozczarowaniem dzisiejszego dnia był z pewnością kiepski start Valentino Rossi’ego (1:24.508). Być może wywrotka podczas treningów odebrała mu trochę pewności siebie i nie pojechał potem na 100% swoich możliwości.
Olivier Jacque powrócił do Kawasaki i weźmie udział w niedzielnym wyścigu. Dzisiejszy czas dał mu piętnastą pozycję, czyli o 2 miejsca lepiej niż jego kolega z zespołu Alex Hofmann, który chyba najbardziej z całej stawki zawodników chce uzyskać jak najlepszy rezultat. Start przed swoją publicznością jest na pewno dla Niemca stresujący, ale z pewnością także mobilizuje go do pokazania się z dobrej strony.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
113 zapytań w 0,355 sek