Home / MotoGP / Pierwszy dzień w USA

Pierwszy dzień w USA

Motocyklowe mistrzostwa świata powróciły na tor Mazda Raceway Laguna Seca. Pierwsze treningi sygnalizują że Red Bull Grand Prix USA rozpoczęło się na dobre. Bilety na dzisiejsze kwalifikacje i jutrzMotocyklowe mistrzostwa świata powróciły na tor Mazda Raceway Laguna Seca. Pierwsze treningi sygnalizują że Red Bull Grand Prix USA rozpoczęło się na dobre. Bilety na dzisiejsze kwalifikacje i jutrzejszy wyścig są jeszcze w sprzedaży tak więc kibice mają jeszcze unikalną szanse na zobaczenie jeźdźców królewskiej klasy w tej legendarnej imprezie.

Troy Bayliss został najszybszym zawodnikiem pierwszej sesji treningowej na kalifornijskim torze. Jego czas to 1’24.547. Australijczyk ustanowił tym samym nowy motocyklowy rekord toru. Tuż za nim sklasyfikowani zostali lokalni herosi, Nicky Hayden i John Hopkins. Czwarte miejsce zajął Sete Gibernau, za Sete uplasowali się dwaj jeźdźcy Yamahy – Colin Edwards i Valentino Rossi.

Brazylijski weteran Alex Barros był siódmy, kolejne miejsca zajęli: Max Biaggi, Kenny Roberts Jr. i Carlos Checa. W czasie treningu przewrócili się Ruben Xaus i Marco Melandri. Obaj włosi zostali przetransportowani do punktu medycznego w celu dokładniejszych badań.

W drugim treningu najlepszy był miejscowe zawodnik – Nicyky Hayden. Najlepszy czas Haydena to 1’24.228 oznacza to że rekord toru z poprzedniej sesji ustanowiony przez Troya Baylissa znów został poprawiony. Wspomniany Troy Bayliss zajał drugie miejsce z czasem 1’24.542. Pierwszą piątkę uzupełnili Max Biaggi, Alex Barros i John Hopkins. Lider klasyfikacji generalnej Valentino Rossi zajął dziesiątą pozycje. Dziś na torze odbędzie się trzeci trening, a o godzinie 23:00 czasu polskiego planowane są kwalifikacje.

Wyniki – Trening 1
Wyniki – Trening 2

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 0,354 sek