Home / MotoGP / PILNE: Pedrosa złamał obojczyk! Opuści trzy wyścigi

PILNE: Pedrosa złamał obojczyk! Opuści trzy wyścigi

Dani Pedrosa

Marc Marquez w wyścigach, które mogą okazać się decydujące o losach tytułu mistrza świata MotoGP nie będzie mógł liczyć na pomoc Daniego Pedrosy. Hiszpan, który zwykle znakomicie radził sobie i w Japonii i w końcówcach sezonów, złamał obojczyk w upadku, do którego doszło na drugim piątkowym treningu przed GP Japonii.

Pedrosa, który wygrał zeszłoroczny wyścig na Motegi, upadł w zakręcie 90 stopni, na końcu prostej przeciwległej do startowej, pod koniec FP2. Mimo potężnego high-side’a, reprezentant Repsol Hondy sam zszedł z toru, ale po mowie ciała można było wywnioskować, że coś jest nie tak z obojczykiem. Obawy potwierdziły się niestety w centrum medycznym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Poprzednio Pedrosa złamał obojczyk w GP Francji w 2011 roku. Pauzował po tym trzy wyścigi. Na szczęście drugi z zawodników, którzy na Motegi zaliczyli dziś potężne upadki – Eugene Laverty – wyszedł z tego cało.

Jako, że Motegi jest pierwszą z trzech rund MotoGP rozgrywanych w jednym ciągu tydzień po tygodniu, Pedrosa będzie musiał opuścić jeszcze GP Australii i GP Malezji. #26 spróbuje powrócić dopiero na finał sezonu w Walencji, w dniach 11-13 listopada. Na razie nic nie wiadomo na temat ewentualnego zastępstwa Pedrosy na Phillip Island i Sepang.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 19

  1. I niech mi ktoś powie że Pedrosa nie jest jednym z największych pechowców w MotoGP…

  2. Biedny Dani niech szybko wraca do zdrowia. Może Van der Mark na zastępstwo?

  3. Wystrzelił jak z katapulty na zakręcie :/ Źle to wyglądało. Pytanie kto za Daniego w 2 następnych wyścigach. W GP Japonii nie przewiduję roszad, za mało czasu. Choć kto wie.

  4. Boże, nie teraz! Szkoda Daniego, mógł spokojnie powalczyć w tych trzech wyścigach :(

  5. NAWET NAJWIEKSZYM TWARDZIELA SIE ZDARZA HAHA

  6. Może Miller do Repsola , a VdM za niego do MVDS

  7. Kto ma większego pecha niż Dani,,?

  8. Tym razem nadmierny optymizm i magia samurai kanji, na którą się powoływał, chyba trochę podrażniły los. Szkoda tych trzech wyścigów, ale Dani to Napoleon Motogp, więc wróci silniejszy! Oczywiście pod warunkiem, że Repsol umożliwi mu tę siłę zademonstrować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,658 sek