Home / MotoGP / Pirro testerem Ducati w 2013

Pirro testerem Ducati w 2013

Z informacji, jakie do nas docierają wynika, że Michele Pirro nie zobaczymy w przyszłym roku jeżdżącego na pełen etat w MotoGP. Włoch ma bowiem zostać zawodnikiem testowym Ducati.

W obecnym sezonie #51 ściga się w zespole San Carlo Honda Gresini na maszynie z ramą FTRa i jednostką napędową z Hondy CBR1000RR. Jego team-partner – Hiszpan Alvaro Bautista dysponuje zaś prototypową Hondą RC213V.

Najlepszym tegorocznym finiszem Michele jest dziewiąte miejsce zdobyte podczas Dutch TT, gdzie jednak sporo zawodników z czołówki miało problemy. W klasyfikacji generalnej Pirro zajmuje zaś piętnastą lokatę, ale nadal ma matematyczne szanse na bycie tym najlepszym pośród kierowców CRT.

Za rok jednak, u boku Franco Battainiego, 26’latek testować będzie motocykl Ducati. Już w tym sezonie, kilka miesięcy temu, podopieczny Fausto Gresiniego miał szansę wypróbowania Desmosedici na swoim domowym torze Mugello. „Zaliczę prawdopodobnie kilka występów na Ducati z dzikimi kartami,” powiedział #51.

„Wiedzieć, że jeśli wszystko pójdzie dobrze możesz ukończyć wyścig na trzynastym miejscu, to frustrujące uczucie,” potwierdził Włoch dla GPOne.com. CRT do dobra szkoła, jeśli chcesz się przyzwyczaić do wszystkiego w MotoGP, ale na tych motocyklach nie da się walczyć w czołówce.” Potem dość odważnie Pirro powiedział również to, co wszyscy dobrze wiemy: CRT służy wypełnieniu stawki, a ja nie chcę być jednym z takich kierowców.”

Na koniec ubiegłego sezonu, w swym ostatnim wyścigu Moto2, Michele odniósł swe jedyne zwycięstwo w pośredniej kategorii. I choć chciał zostać w tej klasie na przyszły rok, Fausto Gresini zaproponował mu starty w MotoGP, z których to skorzystał.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,299 sek