Home / Moto2 / Moto3 / Poduszki powietrzne w kombinezonach już obowiązkowe

Poduszki powietrzne w kombinezonach już obowiązkowe

W sezonie 2018 we wszystkich trzech klasach Motocyklowych Mistrzostw Świata (MotoGP, Moto2 i Moto3) zawodnicy będą zmuszeni do korzystania z poduszek powietrznych, które aktywują się, gdy dochodzi do upadku. Chronią one najbardziej wrażliwe części układu kostnego zawodnika, w szczególności są to bardzo podatne w tym sporcie obojczyki. Nie wszyscy zawodnicy jednak z nich korzystali.

Poduszki powietrzne będą musiały być “zainstalowane” we wszystkich sesjach weekendu, u każdego zawodnika, startującego na pełen etat. Wyjątkiem mogą być zawodnicy, jeżdżący z dzikimi kartami. Motocykliści zastępujący innych natomiast będą z tego obowiązku zwolnieni w przypadku dwóch pierwszych startów w sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Poduszka będzie musiała chronić co najmniej ramiona oraz obojczyki. Opcjonalna jest ochrona pleców, natomiast jeśli taka będzie obecna, to będzie musiała chronić cały obszar kręgosłupa. Wszystkie modele poduszek powietrznych będą musiały przejść serię testów, począwszy od zainstalowanej w niej elektroniki, aż do czasu, w jakim się w pełni aktywuje.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. Red Bull

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,478 sek