Home / MotoGP / Pol Espargaro: Byłem zszokowany, że mogłem utrzymywać tempo Marqueza

Pol Espargaro: Byłem zszokowany, że mogłem utrzymywać tempo Marqueza

Pol Espargaro przyznał, że był bardzo zdziwiony tym, jak szybko potrafi jechać na nowym motocyklu KTM. Austriacka marka eksperymentuje z nieco bardziej konwencjonalną ramą – wciąż ma ona konstrukcję kratownicową, ale nie jest to już tak radykalny projekt jak wcześniej. Sam Espargaro określił ją jako “w 80 procentach kratownicową”.

“Dzisiaj rano rozpocząłem jazdę z tym samym podwoziem co dzień wcześniej. Potem zaliczyłem upadek spowodowany własnym błędem. Mieliśmy trochę problemów z motocyklem, ale w tamtej chwili zrobiłem błąd w tym samym zakręcie, w którym przewrócił się również Brad (Binder). Potem musiałem wskoczyć na nowe podwozie, ponieważ nie miałem do dyspozycji innego motocykla, z twardą mieszanką z tyłu, aby tylko wróciły dobre odczucia, ale zaskakująco, zrobiłem czas 1min30,6s już na trzecim okrążeniu, na którym naciskałem.” – powiedział Pol Espargaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Byłem zszokowany, ponieważ byliśmy szybcy, zrobiłem drugi czas, taki sam jak Marquez. Po wypadku, w nowym kombinezonie nie czułem się jednak komfortowo na motocyklu, mimo to wszystko przychodziło mi tak łatwo. Na pewno mieliśmy lepsze tempo. Można było jechać z dobrym rytmem, z “niskimi” czasami 1min31s na używanych oponach, a takich czasów nie udawało nam się trzymać podczas weekendu wyścigowego.” – dodał zawodnik KTM.

Espargaro chwali wkład nowego testera KTM, Daniego Pedrosy. “Mamy wiele nowych części, Dani pcha rozwój do przodu, a kiedy mamy je do dyspozycji na torze, okazuje się, że są lepsze. W przeszłości tak nie było. Mieliśmy co prawda Mikę (Kallio), ale brakowało na wszystko czasu, wszystko trzeba było od razu przywozić na wyścig zanim Mika to sprawdził, nie byliśmy zbyt szybcy. Teraz pracujemy w inny sposób. Dani robi w fabryce wielką różnicę. Działamy inaczej. Nie przywozimy już nowych rzeczy bezpośrednio na wyścigi. Kiedy cos dostajemy, to już po sprawdzeniu przez Daniego. I to działa.” – skomentował.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. No KTM zaskoczył w tych testach nie tylko Espargaro ale także Lecuona i Binder dobre tempo Pedrosa nieźle nawet w następnym sezonie KTM będzie silny

  2. bez przesady, lubię Pola ale nie wierzę że Marquez jechał na więcej niż 90%, ktm nigdy nie nawiązał bezpośredniej walki z Marqezem.
    2-3 ciut lepsze wyścigi w sezonie dające nadzieję na nawiązanie walki o podium i nagle zachwyty, pisane niemal pomarańczową czcionką :)

    • no proszę, KTM zgarnie Mistrza… zauważyłem pewną tendencje, że jak ktoś jest słaby i ma lekki przebłysk, to zachwytów nie ma końca, natomiast jak ktoś jest w czołówce ale nie wygra Mistrzostwa (Vinales, Dovi, do niedawna Rossi) to powinien być zwolniony… ciekawe zjawisko.

  3. Nie wiem z jakim zawodnikiem, ale mam przeczucie, że KTM szybciej zgarnie Mistrza niż Ducati(chyba, że zatrudnią MM), Suzuki czy Aprilia.

    • Też mam podobne wrażenie ;) Tym bardziej, że jeśli w przyszłym roku będą mogli wbijać się w pudło, a debiutanci w top 6. To w 2021 każdy będzie chciał tam jeździć. Pol jest niezły, ale nigdy nie będzie mistrzem. To raczej klasa Danilo, Cal, Jack. Przy dobrym układzie mogą wygrać, ale cały czas muszą nad sobą pracować.

  4. Widzę że Dani szykuje już maszynę pod Marka za 4 lata ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,616 sek