Home / MotoGP / Pole position dla Sikory

Pole position dla Sikory

Ireneusz Sikora wywalczył w kwalifikacjach do jutrzejszego wyścigu trzeciej rundy Motocyklowych Mistrzostw Polski klasy Superstock nIreneusz Sikora wywalczył w kwalifikacjach do jutrzejszego wyścigu trzeciej rundy Motocyklowych Mistrzostw Polski klasy Superstock na torze w Poznaniu pierwsze pole startowe.

34’latek z Mikołowa co prawda nie poprawił dzisiaj swojego czasu z piątkowej, pierwszej sesji kwalifikacyjnej, jednak uzyskany wczoraj rezultat i tak zagwarantował mu „pole position”.

W piątek zawodnik Honda Team Sikora jako jedyny pokonał barierę jednej minuty i czterdziestu sekund, osiągając na swojej Hondzie CBR1000RR 1:39.972 — wynik, którego nie udało się dzisiaj pokonać żadnemu z rywali.

Sikora, który nie wziął udziału w pierwszej, majowej eliminacji MMP z powodu udziału w wyścigu pucharu BMW Power Cup na francuskim torze Le Mans, wygrał dwa swoje kolejne starty w Poznaniu. Dzięki temu osiągnięciu zawodnik z Mikołowa, na co dzień diler motocykli i samochodów marki BMW, znajduje się w tej chwili na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej klasy Superstock. Ireneusz liczy jutro na powtórzenie swojego czerwcowego sukcesu i kolejny awans w „generalce”.

Drugi czas kwalifikacyjny w klasie Superstock uzyskał Piotr Dobrowolski na motocyklu marki Yamaha przed Bartłomiejem Wiczyńskim dosiadającym Suzuki. Obaj stracili do Sikory odpowiednio 0.015 i 0.431 sek, co zapowiada nie lada emocje podczas jutrzejszego wyścigu klasy Superstock.

Ireneusz Sikora — pole position, 1:39.972

„Mimo upału, dzisiaj warunki atmosferyczne były trochę mniej sprzyjające i niewielu zawodnikom udało się poprawić swoje wyniki z pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Na szczęście mój wczorajszy rezultat wystarczył, by utrzymać pole position. Podczas jutrzejszego wyścigu zamierzam powtórzyć swoje osiągnięcia z dwóch poprzednich startów na torze Poznań i dojechać do mety na pierwszej pozycji. Nie będzie to łatwe, gdyż rywale są w bardzo dobrej dyspozycji, jednak wierzę w siebie oraz moją Hondę CBR1000RR, która dzisiaj spisała się fantastycznie. Trzymajcie za mnie kciuki.”

Czasy kwalifikacyjne (pierwsza trójka):

1. Ireneusz Sikora, Motopol Honda Team Sikora — Honda CBR1000RR, 1:39.972
2. Piotr Dobrowolski — Yamaha, 1:40.077
3. Bartłomiej Wiczyński — Suzuki, 1:40.403

Fotografie: Fotoflesz.pl

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
113 zapytań w 0,398 sek