Home / MotoGP / Pons wycofuje się z MotoGP

Pons wycofuje się z MotoGP

Po 25 latach rywalizacji w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, zespół Honda Pons, kierowany przez dwukrotnego mistrza klasy 250cc, Sito Ponsa, ogłosiła, że nie weźmi

Po 25 latach rywalizacji w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, zespół Honda Pons, kierowany przez dwukrotnego mistrza klasy 250cc, Sito Ponsa, ogłosiła, że nie weźmie udziału w nadchodzącym sezonie MotoGP.

Z powodu różnorodnych okoliczności, które wynikły pod koniec sezonu 2005, i po trzech pomyślnych latach współpracy zespół nie odnowił kontraktu z tytularnym sponsorem Camelem. Następstwem tego, że zespół nie był w stanie zebrać wystarczających środków pieniężnych na nadchodzący sezon, postanowiono, ze zespół wycofa swoje uczestnictwo w roku 2006.

Oficjalne oświadczenie Sito Ponsa:
”Pomimo pełnej naszej determinacji aby kontynuować projekt w 2006 roku, licząc na wsparcie HRC i Honda Spain, biorąc udział w niedawnych przedsezonowych testach w Walencji i Malezji, opcja kontynuacji naszej działalności nie doszła do skutku.
Chcielibyśmy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność tak HRC jak i Honda Spain za ich cirepliwośc i pomoc, a Carlosowi Chece i Caseyo’owi Stonerowi za ich zaufanie jakie nam powierzyli.”

Honda Pons skupi się teraz na konsolidacji swego projektu na sezon 2007. Chcemy zebrać jak najlepsze środki, które pomogą nam w zdobyciu Mistrzostwa Świata.

”Honda Pons jest ogromnie wdzięczna JT International za wsparcie, jakie nam dostarczyło w trakcie trzech ostatnich sezonów. A także Alexowi Barrosowi, Troyowi Baylissowi, HRC, Michelin i innym partnerom, którzy współpracowali z nami w zeszłym sezonie, a z którymi chcielibyśmy współpracować w przyszłości.

Decyzja o wycofaniu się z mistrzostw była bardzo trudna, ale nasza determinacja i duch walki nie znikną. 25 lat sukcesów na najwyższym poziomie jest dla nas motywacją do dalszej pracy. Nasza firma zamierza powrócić w sezonie 2007, a prace nad nowym projektem już trwają” – dodał Sito Pons.

Sito Pons w tym czasie nie zrezygnuje z piastowania funkcji prezydenta IRTA (International Road Racing Teams Association) gdzie zajmować będzie się rozwojem Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP i odnowienie porozumień między IRTA i organizatorami mistrzostw Dorna Sports, S.L.

Oficjalne oświadczenie Honda Pons

zdjęcie: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 0,378 sek