Home / Moto2 / Moto3 / Portugalia chce wrócić do kalendarza mistrzostw świata

Portugalia chce wrócić do kalendarza mistrzostw świata

Portugalia chce ponownie zorganizować wyścigi Motocyklowych Mistrzostw Świata – po ostatnich sukcesach Miguela Oliveiry zainteresowanie tym krajem w kontekście wyścigów motocyklowych ponownie wzrosło. 22-letni zawodnik KTM w serii Moto2 jest na prostej drodze do awansu do królewskiej klasy i wydaje się, że byłoby to możliwe już na rok 2019. To właśnie wtedy miałby się odbyć pierwszy wyścig na torze w Portimao, o ile oczywiście Dorna wyraziłaby zainteresowanie, a póki co nie było takich sygnałów. Na razie w Europie ma zostać zorganizowane „nowe” GP Finlandii i byłoby zaskoczeniem, gdyby w tak krótkim czasie znalazło się miejsce i dla Portugalii.

Ostatni raz mistrzostwa świata gościły w Portugalii w 2012 roku, kiedy w MotoGP wygrał Casey Stoner – było to jednak na torze Estoril. O wciągnięcie toru Algarve International walczy były zawodnik World Superbike – Miguel Praia. „Mamy zgodę od naszego rządu na negocjacje i to właśnie robimy. Mamy nowoczesny tor, Algarve jest idealnym kierunkiem, ponieważ ma bogatą bazę hotelową.” – powiedział.

Jednocześnie Portugalczyk przyznał, że w grę może także wchodzić organizacja wyścigu Formuły 1. „Aby zorganizować wyścig MotoGP, potrzebujesz zapłacić promotorom sześć milionów euro. Formuła 1 kosztuje 30 milionów euro rocznie, obowiązkowo z wieloletnim kontraktem.” – powiedział o różnicach w kwocie, koniecznej do zapłaty za możliwość włączenia rundy grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: ojogo.pt, corsedimoto.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,753 sek