Home / MotoGP / Portugalia w MotoGP w 2022 roku?

Portugalia w MotoGP w 2022 roku?

Szef federacji FIM Jorge Viegas potwierdził, że tor wyścigowy w Portimao jest na liście torów rezerwowych, gdyby w przyszłym roku z jakiegoś powodu nie mogło się odbyć któreś grand prix. Najprawdopodobniej w 2022 roku będzie również mieli na stałe GP Portugalii.

Tor w prowincji Algarve regularnie gości zawodników World Superbike. Runda ta, odbywająca się od 2008 roku, a więc tuż po zbudowaniu toru, trwa właśnie na tym portugalskim obiekcie. Póki co mimo starań, nie udawało się zebrać budżetu na opłaty, konieczne do zorganizowania rundy MotoGP. Kiedyś mieliśmy GP Portugalii, ale na torze Estoril.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Viegas, pochodzący z portugalskiego Faro, potwierdził: “Nie ma drugiej osoby, która chciałaby tak samo GP Portugalii jak ja. Jest już wstępna umowa na 2022 roku, ale może to być rok wcześniejszy rok, jeśli ktoś zdecyduje się zrezygnować.” Przypomnijmy, że Portugalia ma w stawce swojego zawodnika: Miguel Oliveira startuje w barwach Tech3 KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,460 sek