Home / MotoGP / Potężne problemy Petronas Yamahy i rozczarowanie na Losail

Potężne problemy Petronas Yamahy i rozczarowanie na Losail

Nie tak rozpoczęcie sezonu wyobrażano sobie w Petronas Yamasze. Malezyjska ekipa, która była rewelacją sezonu 2020, ledwie zdobyła punkty w GP Kataru, tylko dzięki 12. pozycji Valentino Rossiego. The Doctor miał kłopoty z przyczepnością tylnej opony. Z kolei usterka zepsuła wyścig Morbidellemu.

Valentino Rossi, P12: “Oczekiwaliśmy więcej, zwłaszcza po wczorajszych kwalifikacjach, ale w wyścigu mieliśmy problemy. Po kilku okrążeniach zaczęły się kłopoty z oponami, przede wszystkim z tylną. Widzieliśmy to już w piątek. Mieliśmy nadzieję, że problem będzie mniejszy niż wczoraj, zważywszy na niższą temperaturę, ale niestety, odczucia były identyczne. Straciłem kilka pozycji.”

“Czułem, że miałem dobry start w porównaniu z innymi Yamahami, ale inni byli jeszcze silniejsi. Mimo to czułem, że w pierwszy zakręt weszliśmy z dużą prędkością. Teraz musimy spróbować rozwiązać problemy, aby w przyszłym tygodniu było lepiej.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Franco Morbidelli miał wyścig całkowicie do zapomnienia. Włoch od początku miał problemy techniczne – początkowo zespół nie ujawniał o co chodziło. Okazało się później, że niesprawny był tylny amortyzator.

Wicemistrz świata, korzystający ze starszego motocykla Yamahy, największe kłopoty z jazdą miał w zakrętach, pokonując kolejne okrążenia o sekudnę wolniej niż powinien. Na metę wjechał dopiero jako 18.

Źródło: Petronas Yamaha, crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kto będzie wyżej w GP Dauhy w niedzielę?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Redakcja

komentarzy 6

  1. swoją drogą sekundę wolniej na okrążeniu mając potężne” problemy i niesprawny amortyzator to tylko świadczy jak jest mocny i szybki, a i w ogóle jaką mamy wyrównana teraz stawkę, śmiem twierdzić że tak wyrównanej nie było nigdy w historii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 0,454 sek