Home / MotoGP / Poważne złamanie nogi u Tito Rabata (Aktualizacja 2)

Poważne złamanie nogi u Tito Rabata (Aktualizacja 2)

Kwalifikacje MotoGP na Silverstone zostały opóźnione po groźnym w skutkach incydencie na koniec ostatniego treningu, FP4. W Stowe wskutek akwaplaningu przewróciło się kilku zawodników. Był wśród nich Tito Rabat, który następnie chciał o własnych siłach opuścić pobocze.

Został jednak uderzony przez motocykl Franco Morbidelliego. Sesja została natychmiast przerwana, by lekarze mogli od razu zająć się Hiszpanem. Podczas transmisji można było usłyszeć krzyczącego z bólu zawodnika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Od razu pojawiły się doniesienia o złamaniu nogi. Doktor Angel Charte w telewizji powiedział, że zawodnik Avintii Ducati został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, ponieważ ból po złamaniu nogi był ogromny. Zawodnik został przetransportowany do szpitala w helikopterze. Życie Tito Rabata na szczęście nie jest zagrożone.

Złamaniu uległy prawdopodobnie kości udowa, strzałkowa i piszczelowa w prawej nodze, w dodatku było to otwarte złamanie. Dokładniejsze badania zostaną zlecone już w szpitalu. Teraz można zakładać, że Tito Rabata czeka dłuższa, kilkutygodniowa przerwa w startach. Gdy pojawi się więcej informacji na temat stanu zawodnika Avintii, od razu je przekażemy.

AKTUALIZACJA: Zespół poinformował, że Tito Rabat jest już po operacji w szpitalu w Coventry, która zakończyła się sukcesem. Potrójne złamanie prawej nogi zostało ustabilizowane. Zawodnik ma pozostać w szpitalu na oddziale intensywnej terapii przez jeden dzień.

AKTUALIZACJA 2: Przedstawiciel zespołu Avintia Racing poinformował w niedzielę rano, że do zawodnika leżącego w szpitalu przyjechali rodzice. Rabat czuje się nieźle, próbował nawet poruszać złamaną nogą. Przez kilka dni pozostanie w szpitalu w Coventry, a potem zostanie przewieziony do Barcelony. Na razie nie wiemy, ile potrwa przerwa, ale z uwagi na zakres złamania, może to trwać bardzo długo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Te krzyki byly przerazajace…

  2. Trzymaj się Tito! Szybkiego powrotu do pełni sił i na motocykl!

  3. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia.

  4. Mnie po złamaniu nie trzymano w szpitalu kilka dni. Będą obserwować jak mu się kość zrasta? Śmieszne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,524 sek