Home / MotoGP / Pozytywny wynik testu na koronawirusa nie wstrzyma grand prix

Pozytywny wynik testu na koronawirusa nie wstrzyma grand prix

Szef MotoGP – Carmelo Ezpeleta – przyznał, że nawet wykrycie pozytywnego przypadku koronawirusa na padoku gdy już ruszy sezon nie spowoduje jego ponownego wstrzymania. Tak właśnie stało się tuż przed GP Australii w Formule 1, gdy cała impreza zakończyła się skandalem – organizatorzy naciskali na start wyścigu, ale gdy koronawirusa wykryto u kilku pracowników zespołów, nie było już wyjścia i trzeba było odwołać imprezę.

“Dzisiaj jesteśmy o wiele lepiej przygotowani na taką sytuację. Będziemy musieli ocenić skalę problemu. Tak jak wcześniej mówiłem, przygotowujemy protokół działania na prośbę poszczególnych państw organizujących.” – powiedział Carmelo Ezpeleta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Musimy zrobić jak hiszpańska liga piłki nożnej. Czekamy na to, jakie będą statystyki gdy będzie możliwość swobodnego podróżowania. Oczekujemy na wszelkie zmiany, jakie tylko będą konieczne. Nie jest tak, że jeśli ktoś otrzyma pozytywny wynik testu na koronawirusa, to powinniśmy wstrzymywać grand prix.” – dodał.

Hiszpania póki co nie zamierza znosić obowiązku kwarantanny, inaczej niż inne europejskie kraje. “Gdybyśmy mieli ruszać z sezonem dzisiaj, byłby to problem. Zobaczymy jak będzie na koniec czerwca, ale myślę, że sytuacja się odmieni.” – skomentował Ezpeleta.

“Jeśli nie zatwierdzimy protokołu na wyścig planowany na 19 lipca w Jerez, prawdopodobnie możemy zacząć nieco później, lub ścigać się w innym kraju, i dopiero później udać się do Hiszpanii. Plan jest taki, aby zacząć 19 lipca, ale zależy to od koniecznych zezwoleń.” – zakończył szef organizatorów MotoGP.

Źródło: gpone.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Kurde, mam nadzieję, że jednak w lipcu zobaczymy już jakiś wyścig. Tęskni się za tą rywalizacją :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,141 sek