Home / MotoGP / Pramac ma nowego menadżera

Pramac ma nowego menadżera

Po odejściu Francesco Guidottiego do fabryczego KTM-a, nowym menedżerem zespołu Pramac Ducati ogłoszono Claudio Calabresiego. Włoch ma doświadczenie nie tylko w pracy na padoku grand prix, ale także nie jest osobą z zewnątrz.

W ostatnim czasie Calabresi pełnił bowiem rolę menedżera w zespole Pramaca w MotoE, i to od momentu startu tego projektu. Będzie mógł liczyć na pomoc Fonsiego Nieto.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nieto do tej pory pełnił funkcję pomocnika dla zawodników, teraz jednak „awansuje” i będzie pełnoetatowym dyrektorem ds. sportowych w ekipie Pramac Ducati.

Przypomijmy, że zespół Pramaca był najlepszą ekipą satelicką sezonu 2021. Dość niespodziewanie do walki o podium w generalce włączył się Johann Zarco, a pierwszy wyścig dla ekipy wygrał debiutant, Jorge Martin.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,501 sek