Home / MotoGP / Prezentacja zespołu Octo Pramac Racing

Prezentacja zespołu Octo Pramac Racing

Prywatny zespół Pramac Ducati, wraz z dwójką kierowców, Danilo Petruccim i Scottem Reddingiem ujawnił swoje motocykle na nadchodzący sezon MotoGP podczas prezentacji we włoskim Neapolu. 

Pozostając w niezmienionym składzie, jeśli chodzi o personalia zawodników, jak i barwy zespołu Pramac, który na wczorajszej ceremonii przedstawił dwa różne motocykle Ducati prezentuje się bardzo podobnie do poprzedniego sezonu. Największa różnica została ukazana w modelach motocykli Ducati.

Danilo Petrucci zaprezentował swoją maszynę GP17, którą wywalczył w wewnętrznej rywalizacji w poprzednim sezonie ze Scottem Reddingiem, gromadząc większą liczbę punktów w drugiej części sezonu. Petrux w sezonie 2017 poprowadzi dokładnie taki sam motocykl, co fabryczne gwiazdy Ducati – Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso. Natomiast Scott Redding, który jako jedyny zawodnik ekipy Pramac stanął w poprzednim sezonie na podium będzie używał starszej, ale zwycięskiej wersji motocykla – GP16.

Danilo Petrucci, który w poprzednim sezonie opuścił cztery rundy z powodu kontuzji ręki zakończył sezon na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej, jedno miejsce przed Reddingiem.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy pozwolili mi być z zespołem Pramac trzeci rok z rzędu. Jeśli się nie mylę, jestem zawodnikiem, który najdłużej, nieprzerwanie ściga się w tym zespole, a to napawa mnie dumą.”

„Cieszę się również dlatego, że jest to ważny rok, w którym zostałem nagrodzony przez Ducati i muszę pokazać się z dobrej strony. Chcę poprawić wyniki z sezonu 2015 i finiszować w takich wyścigach, w których prowadziłem w roku 2016.”

„Motocykl jest krokiem naprzód w porównaniu do tego z roku 2015. Zobaczymy, czy to wystarczy, aby zmierzyć się z konkurencją, która w tym roku jest jeszcze na wyższym poziomie. Wciąż pracujemy, aby odkryć nasz cały potencjał, ale jedno jest pewne, wersja Ducati Desmosedici GP17 jest najbardziej konkurencyjnym motocyklem, na jakim kiedykolwiek jeździłem.” – zakończył Petrucci

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niezależnie od modelu motocykla Ducati, zespół Pramac przed nowym sezonem czeka jeszcze mnóstwo pracy. W przedsezonowych zimowych testach, Petrucci i Redding plasowali się na 14 i 19 miejscu w Sepang, oraz 14 i 20 na Wyspie Filipa, a ich postawę skomentował drugi z zawodników Pramac – Scott Redding.

„Testy w porównaniu do ostatniego roku, znacząco się różniły. W ubiegłym roku było dość łatwo, wszystko pracowało jak powinno, ale czasami jest lepiej, kiedy musisz pracować ciężej przed sezonem, ponieważ w większym stopniu możesz zrozumieć motocykl. Myślę, że będzie lepiej, kiedy sezon wystartuje.”

„Kilka osób zmieniło się w zespole Pramac, ale zawsze masz poczucie, że jest to rodzina, co bardzo lubię. Wraz z Christianem (Pupulin, nowy szef mechaników – red.) podejmujemy odpowiednie kroki, a ja nie mogę się doczekać startu nowego sezonu.”

„Cel jest nieco inny niż w roku ubiegłym, ponieważ Suzuki i Aprilia pozwalają sobie na więcej, oraz debiutanci wyglądają nieźle. Myślę, że TOP6 będzie trudne do osiągnięcia, ale TOP10, czy TOP8 powinno być w porządku. Widać po czasach testów, jak wszyscy są blisko, więc dysponując prywatnym motocyklem musimy stworzyć sobie przewagę w trudnych warunkach pogodowych.” – powiedział Redding

Menedżer zespołu Pramac, Francesco Guidotti dodał – „To będzie bardzo ważny sezon dla naszego zespołu, jak i naszych zawodników. Nasze relację z Ducati z roku na rok są co raz bardziej bliższe i w 2017 roku zostaną ukonkretnione w obecności Ducati Desmosedici GP 17, z Danilo Petruccim za sterami.”

„Fascynujące wyzwanie dla Petruxa, który będzie miał za zadanie starać się walczyć z zawodnikami z przodu stawki. Wyzwanie dla Scotta Reddinga, również będzie wymagało odpowiedzialności, ponieważ będzie on dysponował motocyklem Ducati Desmosedici GP 16, który okazał się być bardzo silnym, dając dużo satysfakcji w poprzednim sezonie. Stoimy w obliczu trudnego zadania, ale jesteśmy gotowi i zdeterminowani, aby zrealizować naszą misję w barwach Octo Pramac Racing.”

Zmieniona nazwa zespołu oznacza, że partnerstwo z rosyjską firmą Yakhnich Motorsport zostało zakończone. Zespół w poprzednim sezonie został zatytułowany jako Octo Pramac Yakhnich, z kolei w sezonie 2017 będzie to po prostu Octo Pramac Racing.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,382 sek