Home / MotoGP / Przewaga lidera w generalce – już tylko 21 punktów!

Przewaga lidera w generalce – już tylko 21 punktów!

Siedmiokrotny Mistrz Świata Valentino Rossi ukończył wyścig w Australii na najniższym stopniu podium. Zmniejszył tym samym swoją stratę do lidera „generalki” — Nicky Haydena do zaledwie 21 punktów. Oznacza to (miejmy nadzieję) bitwę o mSiedmiokrotny Mistrz Świata Valentino Rossi ukończył wyścig w Australii na najniższym stopniu podium. Zmniejszył tym samym swoją stratę do lidera „generalki” — Nicky Haydena do zaledwie 21 punktów. Oznacza to (miejmy nadzieję) bitwę o mistrzowską koronę do ostatniego wyścigu w sezonie, który odbędzie się pod koniec października w Walencji. „Doctor” może zdobyć jeszcze maksymalnie 75 punktów, co oznacza, że jeśli chce zdobyć tytuł to musiałby odrabiać po około 8 pkt. na wyścig, żeby przegonić „Kentucky Kid’a” w tabeli generalnej Mistrzostw Świata.

Większość fanów jeszcze przed wyścigiem odpowiadała „TAK” na pytanie “Czy Rossi zakończy wyścig w Australii przed Haydenem?”

Nasuwa się jeszcze jedno pytanie: czy Dani Pedrosa może być nadal kandydatem do Mistrzostwa Świata w klasie MotoGP po tym, jak dzisiejszy wyścig zakończył na odległej 15. pozycji? Hiszpański debiutant tego roku w „klasie królewskiej” zajmuje to samo miejsce co Marco Melandri, który zwyciężył wyścig na Phillip Island. Zajmują w “generalce” egzekwo trzecie miejsce i obaj mają po 193 punkty.

źródło: www.motogp.com
źródło zdjęcia: www.crash.net

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,381 sek