Home / MotoGP / Quartararo już w gronie najlepszych debiutantów MotoGP

Quartararo już w gronie najlepszych debiutantów MotoGP

Cztery miejsca na podium w pierwszym sezonie startów w MotoGP to przebicie osiągnięcia Johanna Zarco, który w 2017 roku przebojem wdarł się do królewskiej klasy. Fabio Quartararo – bo o nim mowa – już depcze po piętach kilku zawodnikom, którzy błyszczeli w debiutanckim roku.

Jak policzył oficjalny portal motogp.com, gdyby liczyć wyłącznie klasę MotoGP, lepszym osiągnięciem od Francuza mogą pochwalić się jedynie Jorge Lorenzo (6 razy na podium), Dani Pedrosa (8 razy) oraz Marc Marquez (aż 16 razy). Wszyscy trzej jednak mieli szansę startować w barwach fabrycznej ekipy. Wszyscy również wygrali przynajmniej jeden wyścig w pierwszym roku. Fabio na razie nie. Marquez dodatkowo został mistrzem świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Gdyby liczyć wszystkie lata rozgrywania mistrzostw świata, takich zawodników – z przynajmniej czterema miejscami na podium – jest oczywiście o wiele więcej. W gronie tym są m.in.: Valentino Rossi, Max Biaggi, Alex Criville, Nobuatsu Aoki, Teuvo Lansivuori, Wayne Rainey, Eddie Lawson, Giacomo Agostini, Arciso Artesiani i Steve Baker.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,499 sek