Home / MotoGP / Quartararo rewelacją testów. “Wykonuję stały progres”

Quartararo rewelacją testów. “Wykonuję stały progres”

Fabio Quartararo zajął drugą pozycję na testach MotoGP w Katarze, ale sprawiał wrażenie, jakby ta świetna dyspozycja go nie zaskoczyła. Francuz, który przeszedł do królewskiej klasy z Moto2, jeszcze na testach w Jerez nie był w czołówce. Na Sepang zrobił jednak duże postępy.

“To był dla nas pozytywny dzień. Dziś rano warunki nie wyglądały dobrze, ponieważ było zimno, a na torze zalegało dużo piasku. Ale potem wiatr go usunął i za każdym razem, kiedy wyjeżdżałem z garażu, to czułem się lepiej.” – powiedział po zakończeniu ostatniego dnia testów na Losail młody Francuz.

“W tym roku spędziłem na motocyklu tylko sześć dni, ale i tak, mówiąc szczerze, czuję się na nim bardzo komfortowo. Byłem w stanie zrobić kilka naprawdę szybkich okrążeń. To w tym obszarze traciliśmy na Sepang. Tutaj nie mieliśmy kłopotów z czasami, szybko udało się znaleźć dobre tempo i było ono szybkie. Dobrze było też wykonać symulację wyścigową.” – dodał zawodnik SRT Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Porównując tę symulację z tą wykonaną na Sepang, tu było lepiej jeśli chodzi o moje tempo, ale również trudniej, ponieważ przez cały czas jechałem sam. Myślę, że wykonujemy stały, równy progres.” – dodał.

Wilco Zeelenberg bardzo pozytywnie wypowiada się o nowym zawodniku satelickiego zespołu Yamahy. “Testy w Katarze poszły lepiej, niż oczekiwaliśmy. Wiemy, że ten tor całkiem nieźle odpowiada Yamasze, ale oczywiście czasy osiągane przez Fabio były niesamowite i daleko poza naszymi oczekiwaniami – wszystko u niego pojawiło się bardzo łatwo.”

“Patrząc wstecz na nasze przygotowania mogę tylko powiedzieć, że możemy być dumni z tego, co stworzyliśmy i osiągnęliśmy jako zespół. Ale musimy też pozostać realistami i pamiętać, że nie mamy jeszcze żadnych punktów na koncie. Wygląda na to, że mamy nad wszystkim kontrolę, więc czas się ścigać.” – dodał Zeelenberg, pełniący funkcję menedżera ekipy SRT.

Źródło: bikesportnews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Fabio Quartararo będzie najlepszym debiutantem sezonu 2019?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Fajnie,fajnie,młodość w natarciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,616 sek