Home / MotoGP / Quartararo zaskoczył SRT Yamahę dużymi postępami w MotoGP

Quartararo zaskoczył SRT Yamahę dużymi postępami w MotoGP

Jak uważa menedżer zespołu SRT Yamaha – Wilco Zeelenberg – Fabio Quartararo zaskoczył cały zespół tym, jak dobrze zaaklimatyzował się w klasie MotoGP. Francuz jeździ szybko, unika wypadków i zbiera punkty i cenne doświadczenie. Jedyna poważna wpadka przytrafiła się mu na starcie GP Kataru. Potem było już tylko lepiej.

“Nie oczekiwaliśmy, że Fabio będzie się tak szybko uczył. Zimowe testy przebiegły świetnie. Potem pojechaliśmy do Argentyny i Austin, gdzie nigdy wcześniej nie jeździł motocyklem MotoGP, i już po kilku sesjach treningowych był w stanie być konkurencyjny. Statystyki jasno pokazują, że jest bardzo szybki, ale przede wszystkim, wie jak kontrolować motocykl, ponieważ jeszcze się nie przewrócił.” – powiedział Wilco Zeelenberg.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W żadnym wypadku, nie możemy zapomnieć, że dopiero przeszedł do czołowej kategorii, jest bardzo młody i jeszcze będzie popełniał błędy. Tak jak w Katarze – widzieliśmy, jak zgasił motocykl na okrążeniu poglądowym i musiał startować z pitlane, podczas gdy miał ruszać z piątego pola. Zaskoczyło nas, że po takim ciosie potrafił wrócić na tor i robić takie same czasy, jak pierwsi zawodnicy. A jeśli to nie jest wystarczające, to ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu.”

Menedżer SRT Yamahy przyznał też, że jego zespół w razie czego zaoferuje młodemu Francuzowi duże wsparcie, jeśli ten miałby zaliczyć obniżkę swojej wysokiej formy. “Ważne, że miał frajdę, ponieważ tu zawsze jesteś pod presją. Jeśli nie miałby radości, to weekendy wyścigowe byłyby dla niego bardzo długie. Oczywiście, musimy go wspierać, kiedy “nadejdzie burza”. Musimy być razem również w tych słabszych momentach i dawać mu wsparcie, gdy popełni błąd, bo to będzie się zdarzało. Nie tylko Fabio – każdy je popełnia.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Rośnie następca Vin 😁

  2. Miejmy nadzieję. Hiszpanów i Włochów jest za dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,508 sek