Home / MotoGP / Quartararo zwiększa presję na Ducati. „Co jeśli partner będzie szybszy”?

Quartararo zwiększa presję na Ducati. „Co jeśli partner będzie szybszy”?

Fabio Quartararo jak wszyscy etatowi zawodnicy MotoGP już za kilka chwil rozpocznie przygotowania na torze do nowego sezonu. Francuz marzy, by odzyskać tytuł mistrzowski po porażce w 2022 roku z Francesco Bagnaią. Zawodnik Yamahy zdaje sobie sprawę, że szans może doszukiwać m.in. w wewnętrznej rywalizacji duetu Ducati – bowiem skład fabrycznego teamu jest w tym roku niesamowity. Enea Bastianini dołączył do Bagnai po rewelacyjnej postawie w barwach satelickiej ekipy Gresiniego.

„Bastianini będzie twardym orzechem do zgryzienia i jestem ciekaw relacji, jakie on i Pecco mogą mieć. W zeszłym roku wygrali łącznie jedenaście wyścigów we dwóch. To będzie najsilniejszy duet, ale co jeśli twój kolega z drużyny jest szybszy od ciebie? To będzie wielka bitwa!” – powiedział Fabio Quartararo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Maszyna jaką dosiądzie Quartararo musi być lepsza niż rok temu, zatem testy w Malezji będą niezwykle istotne. Tym bardziej, że później zespół nie będzie miał zbyt wiele danych do zbierania. Yamaha wystawia w tym roku tylko dwa motocykle. Przy ośmiu Ducati, różnice w ilości danych mogą być szokujące. Mimo to #20 pozostaje optymistą i czeka aby wreszcie rywalizować z Bagnaią, a więc robić to, czego zabrakło i jemu, i kibicom MotoGP w 2022 roku.

„Nie mogę się doczekać, aby wypróbować nowy motocykl i zrozumieć, jakie ulepszenia nastąpiły po zeszłorocznych testach w Walencji”. – przyznał Francuz. „To jasne, że chcę zdobyć mistrzostwo, ale jasne jest również, że będą tam przeciwnicy i nie będzie to łatwe. Zespołem do pokonania jest Ducati. W zeszłym roku nigdy nie stoczyłem prawdziwej bezpośredniej walki z Pecco, ponieważ tak naprawdę nie porównaliśmy się przez to, jak przebiegały wyścigi. Ale jestem pewny, że taka walka nadejdzie”.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy w sezonie pojawią się konflikty w Ducati na linii Bagnaia - Bastianini?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Jeśli Fabio już zaczyna mącić wodę, to znaczy, że w kościach czuję już, że Yamaha kolejny sezon z rzędu nie będzie stanie zapewnić mu konkurencyjnej maszyny.
    Jeszcze tylko czekamy na holowanie się za kimś podczas kwalifikacji i będzie to dopełnienie obrazu nędzy i rozpaczy u Fabio.
    Bardzo lubię tego zawodnika, ale idzie dużymi krokami w kierunku MM93 jeśli chodzi zachowanie.

  2. Fabio od razu zbił tego niusa okreslając go fejkiem. Clickbait.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,365 sek