Home / MotoGP / Rabat pierwszym zawodnikiem z karą za dodatkowy silnik

Rabat pierwszym zawodnikiem z karą za dodatkowy silnik

Tito Rabat otrzyma karę za to, że przekroczył dopuszczalny limit wykorzystanych w tym roku jednostek napędowych. Zawodnik Avintii Ducati nie wziął udziału w kwalifikacjach, więc i tak startowałby z ostatniego pola – tyle, że dodatkową karą jest start z alei serwisowej, pięć sekund po zapaleniu się zielonego światła na wyjeździe z tej alei (gdy przejedzie cała stawka).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kara startu z alei serwisowej pięć sekund po włączeniu zielonego światła jest pierwszą w tym roku za przekroczenie limitu silników. Rabat miał do dyspozycji siedem silników na ten sezon, i w przypadku przekroczenia tej liczby taki zawodnik otrzymuje wspomnianą karę. Kolejna kara zostanie nałożona, jeżeli zawodnik “napocznie” kolejny, a więc dziewiąty silnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. W sumie jakby się zastanowić, to całkiem fajnie można by to wykorzystać, i maksymalnie żyłować silniki, dostawać karę za rozpoczęcie kolejnego silnika w jednej rundzie, by w następnej rundzie wyruszyć z już maksymalną mocą, i jechać całe grand prix na dopalaczach – oczywiście, mówię tu głównie o tych, którzy się mniej liczą, i mogą sobie pozwolić, a właśnie ci którzy się nie liczą, mogą sobie pozwolić na takie zabiegi

  2. karę też dostał Sylvain za jakieś nieprawidłowości w silniku, ale nie do końca wiem jaką i za co dokładnie… ktoś coś? Portal coś? :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,367 sek