Home / MotoGP / Rea zaskoczony pomysłem dzikiej karty dla Kawasaki w MotoGP

Rea zaskoczony pomysłem dzikiej karty dla Kawasaki w MotoGP

Kilka tygodni temu szef MotoGP i World Superbike Carmelo Ezpeleta przyznał, że fabryczna ekipa Kawasaki “sondowała” pomysł wystawienia maszyny produkcyjnej w prototypowej, królewskiej klasie. Odpowiedź Ezpelety była jednoznaczna: Hiszpan stanowczo odmówił, dodając, że w MotoGP takie możliwości mają jedynie już zaangażowani producenci. Nie powiedział jednak wprost, że stałoby to w sprzeczności z przepisami!

Jonathan Rea, który zapewne miałby poprowadzić maszynę “zielonych”, wyraził swoje zaskoczenie tym pomysłem i informacjami Ezpelety. Północnoirlanczyk przyznał wprost, że dla niego ten pomysł nie ma żadnego sensu, ze względu na to, jak wiele różni motocykle WSBK i MotoGP. Pierwszym problemem do rozwiązania byłyby różnice ogumienia. Wszystkie motocykle WSBK projektowane są pod wymogi opon Pirelli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W ogóle tego nie rozumiem. To dziwne. Nie chcę dzikiej karty z moim Kawasaki! To mogłoby być zabawne, ale bardziej jako żart. Miałbym walczyć z prototypami, wyposażonymi w prototypowe opony, na drogowym motocykl, zaprojektowanym pod gumy Pirelli. To jak jazda samochodem turystycznym przeciwko bolidowi Formuły 1.” – przyznał broniący kolejny raz tytułu WSBK Jonathan Rea. “Superbike i MotoGP to dwa różne światy. Jak porównywanie jabłek i gruszek.”

Rea ma na koncie dwa starty w MotoGP. W 2012 roku w ramach zastępstwa pojechał na fabrycznej Repsol Hondzie. W GP San Marino był ósmy, a rundę później – w GP Aragonii – siódmy. Były to jednak czasy CRT – i w stawce poza prototypami obecne były również o klasę słabsze maszyny, z silnikami produkcyjnymi.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Na razie tylko wyścigi w domu na durexach zostały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,442 sek