Home / MotoGP / Redding: Problemem może być zużycie opon

Redding: Problemem może być zużycie opon

Redding

Scott Redding jest gotowy na zbliżający się wyścig o GP San Marino na torze w Rimini. Chciałby powtórzyć dobry wynik wywalczony na Silverstone.

Na narodowej ziemi Brytyjczyk zajął 6. miejsce, a więc najwyższe w swojej krótkiej karierze w królewskiej kategorii. Teraz Redding ciężko pracuje, żeby powtórzyć to osiągnięcie na torze w San Marino. Misano jest bardzo wymagający zarówno dla kierowców jak również opon. Scott liczy, że uda mu się awansować do QP2 co pozwoli mu wywalczyć niezłą pozycję przed niedzielnym wyścigiem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Tor Misano jest zupełni inny niż Silverstone. Jest kilka szybkich zakrętów, ale są również techniczne miejsca. Musimy zobaczyć jak zmieniła się nawierzchnia. Tor ma być bardziej szorstki, co oznacza szybsze zużycie opon. Mam nadzieję, że utrzymamy tempo z Silverstone. Wszystko będzie zależało od pracy Hondy na tym torze. Jeśli motocykl działa wtedy postaramy się dokonać ulepszeń na treningach i awansować po raz kolejny do QP2. Jest to niezwykle istotne do osiągnięcia dobrego wyniku podczas wyścigu.” – powiedział 22-letni Brytyjczyk.

Scott Redding w swoim drugim sezonie w MotoGP zajmuje 13. miejsce z 47. punktami wywalczonymi po dwunastu rundach mistrzostw świata. W przyszłym sezonie Hondę zamieni na Ducati w barwach Octo Pramac Racing.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,314 sek