Home / MotoGP / Remy Gardner trafi na Yamahę do World Superbike?

Remy Gardner trafi na Yamahę do World Superbike?

Jak informuje niemiecki Speedweek, blisko porozumienia z zespołem GRT Yamahy jest Remy Gardner. Australijski mistrz świata zdobył tytuł w Moto2 przed rokiem, ale jego przygoda z królewską klasą może potrwać bardzo krótko. Nie zdołał utrzymać posady w Tech3 KTM, a alternatyw w MotoGP nie ma, bo stawka przed sezonem 2023 kurczy się o dwa motocykle i siłą rzeczy, musimy poznać kilku zawodników którzy się z nią pożegnają.

Gardner – jest to już w zasadzie pewne – będzie jednym z nich. Podczas weekendu World Superbike we Francji pojawiły się doniesienia, że to właśnie w tej serii będzie rywalizował w przyszłym roku. GRT Yamaha to prywatny zespół, który nie ogłosił jeszcze składu na przyszły rok. Podczas rundy na Magny-Cours pytano Topraka Razgatlioglu co sądzi o możliwym przejściu do tego cyklu przez Gardnera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Yamaha nie ma najszybszego motocykla, jak Ducati, ale w zakrętach to bardzo dobra maszyna. Myśle, że może to być dla niego dobry motocykl.” – powiedział turecki zawodnik, który w ostatnich tygodniach coraz mocniej naciska lidera, Alvaro Bautistę (Ducati) i wciąż ma szanse na obronę mistrzostwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 12

  1. Nie jest Hiszpanem i wyleciał z MotoGP a dużo większe beztalencia jak Raul Fernandez czy nasz kochany Alexik Marquezik będą jeździć w najlepsze, eh i się dziwią że oglądalność spada w oczach, nawet im sprinty nie pomogą

  2. Na pewno fajnie, że będzie Australijczyk w Superbike (ach te czasy Baylissa). Szkoda tylko, że przez brak paszportu hiszpańskiego nie utrzyma się w stawce MotoGP jak niektórzy posiadający go.

  3. tylko za kogo? za Gerloffa? czy Locatelliego?

  4. Kibicuje mu ze względu na ojca którego jeszcze pamiętam, myśle że w SBK może sie odnależć i zapracować na przyszłość jak np. Toprak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,585 sek