Home / MotoGP / Repsol Honda pierwsza w klasyfikacji zespołowej

Repsol Honda pierwsza w klasyfikacji zespołowej

Team Repsol Honda tworzony przez Nicky Haydena oraz Dani Pedrosa ma przewagę 89 punktów uzyskanych w klasyfikacji Mistrzostw Świata nad zespołem zajmującym drugą pozycję. Kierowcy teamu Repsol byli na podTeam Repsol Honda tworzony przez Nicky Haydena oraz Dani Pedrosa ma przewagę 89 punktów uzyskanych w klasyfikacji Mistrzostw Świata nad zespołem zajmującym drugą pozycję. Kierowcy teamu Repsol byli na podium na każdym wyścigu tego sezonu. Ich osiągnięcia to dwa zwycięstwa Pedrosy w Chinach i Donington i jedno Haydena w Assen, trzy drugie miejsca i trzy trzecie dla Amerykanina i jedno drugie i dwa trzecie miejsca dla Hiszpana.

Camel Yamaha jest zespołem, który chce doścignąć team Hondy, który zdobył 280 punktów w dziewięciu wyścigach. Valentino Rossi i Colin Edwards idą w ślad za liderami mimo prześladującego ich pecha.

Fortuna Honda zajmuje trzecie miejsce mając w teamie Marco Melandriego z dwoma zwycięstwami. Nieobecność Toniego Eliasa spowodowana kontuzją ramienia i wypadek Michale Fabrizio podczas testów w Donington pozostawia zespół tylko z jednym kierowcą.

Team Ducati Malboro także prześladuje pech. Na pierwszym zakręcie w Katalonii obaj kierowcy teamu zderzają się. Od tamte pory Sete Gibernau ma przerwę w wyścigach podczas gdy Loris Capirossi jest kontuzjowany. Następca Sete Gibernau, Alex Hofmann zdobył 7 punktów dla włoskiego zespołu. Rizla Suzuki ma obecnie dobre rezultaty. Zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,391 sek