Home / MotoGP / Repsol Honda przygotowuje się do wyścigu w Japonii

Repsol Honda przygotowuje się do wyścigu w Japonii

Marc Márquez i Pol Espargaró są już w kraju kwitnącej wiśni, aby wziąć udział w Grand Prix Japonii, pierwszej z czterech rund, które odbędą się w Azji i Oceanii. Po Grand Prix Aragonii, które odbyło się w ostatnią niedzielę, mistrzostwa świata MotoGP w ten weekend przenoszą się do Azji. W ciągu najbliższych kilku tygodni wyścigi odbędą się w Tajlandii, Australii i Malezji. Marc Márquez przybywa na tor Twin Ring Motegi z zamiarem ukończenia swojego pierwszego wyścigu od ostatniej operacji, którą przeszedł na początku czerwca. Kierowca Repsol Honda Team nie był w stanie ukończyć pierwszego okrążenia w Motorland Aragón i ma nadzieję, że weekend w Japonii pójdzie po jego myśli.

Pol Espargaró dąży do dalszego zdobywania punktów. Zawodnik Repsol Honda Team w Japonii był już wcześniej na podium, ale najmilej może tutaj wspominać swoje zwycięstwo w Moto2, co pomogło mu zostać mistrzem tej kategorii w 2013 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marc Marquez: „Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Japonii. To domowy wyścig Hondy, zabawny tor, a fani są zawsze niesamowici. W Motegi możesz mieć każdą pogodę, więc będziemy musieli zwracać na to uwagę. Przez zmianę harmonogramu będą to bardzo intensywne ponad dwa dni, ale fizycznie czuję się dobrze. Cieszymy się weekendem w Japonii i kontynuujmy pracę nad pełnym rozwojem motocykla.”

Pol Espargaro: „W Aragonii mieliśmy ciężki weekend, ale wyjazd do domu Hondy, zobaczenie fabryki i ponowne spotkanie z japońskimi fanami z pewnością daje nam pozytywny impuls. Atmosfera w Japonii jest zawsze niesamowita, więc chcę dalej ciężko pracować, aby pokazać dobre show dla wszystkich, którzy nas wspierają. Dla mnie to także szczególny tor, ponieważ w 2013 roku wygrałem tu swoje Mistrzostwo Świata Moto2. W tym roku mam nadzieję na więcej dobrych wspomnień.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,542 sek