Home / MotoGP / Repsol ma dalej sponsorować Hondę w MotoGP

Repsol ma dalej sponsorować Hondę w MotoGP

Jak informuje motorsport.com, współpraca pod nazwą “Repsol Honda” ma trwać przez kolejne przynajmniej dwa sezony MotoGP, mimo że wcześniej spekulowano, że hiszpańska firma petrochemiczna zakończy sponsoring japońskiego zespołu fabrycznego.

Repsol został sponsorem tytularnym Hondy w klasie 500ccm w 1995 roku i jest to jedna z najbardziej owocnych współpracy w sportach motorowych. Zaowocowała tytułami mistrzowskimi dla kierowców aż 15-krotnie. W barwach Repsol Hondy zwyciężali Mick Doohan, Valentino Rossi, Nicku Hayden, Casey Stoner czy Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W ostatnich tygodniach pojawiały się jednak spekulacje, że może dojść do zakończenia współpracy – Red Bull miał zacząć inwestować więcej w Hondę, przy zaprzestaniu finansowania satelickiego zespołu Tech3 KTM w 2021 roku.To drugie najprawdopodobniej i tak stanie się faktem. Marc Marquez jest równocześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców, sponsorowanych indywidualnie przez Red Bulla.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Oj, tak pominąć w tej wyliczance Alexa Criville to nieładnie. On także zdobył tytuł mistrzowski w tych barwach ;) W ogóle Criville miał na sobie Repsola wcześniej niż samo HRC, bo w 1993 ścigał się w Marlboro-Honda-Pons. Hiszpan w hiszpańskim zespole, wiadomo, to musiało skończyć się obecnością Repsola ;D

    https://i.pinimg.com/originals/1d/90/74/1d90740b28fcb61088973ae9c3d34aea.png

  2. A niech to! Liczyłem na zmianę wreszcie, choć powinienem się przyzwyczaić, że dosłownie co 2 lata wałkowany jest ten sam temat “czy Repsol dalej będzie sponsorował Hondę” :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,607 sek