Home / MotoGP / Repsol w trzech klasach w 2012 roku

Repsol w trzech klasach w 2012 roku

Marka Repsol jest obecna w Motocyklowych Mistrzostwach Świata od wielu lat. Tym razem postanowiła poszerzyć swoje zaangażowanie w tą serię i w kolejnym cyklu zmagań sponsorować będzie ekipy w każdej z trzech kategorii!

Hiszpański potentat paliwowy znany jest ze swojego zaangażowania w sporty motorowe od ponad czterdziestu lat. W minionym sezonie wygrał on tytuł z Casey’em Stonerem w klasie MotoGP, który jeździł na Hondzie RC 212V i triumfował w dziesięciu wyścigach, a w szesnastu stał na podium. Mało tego, w Moto2 markę tą reprezentował Marc Marquez. Kto wie, jak skończyłby się 2011 rok dla Hiszpana gdyby nie problemy ze wzrokiem na koniec sezonu, spowodowane wywrotką w Malezji. Tak czy inaczej jednak #93 zajął w klasyfikacji generalnej rewelacyjne, drugie miejsce i to już w debiutanckim cyklu zmagań!

 

Zarówno Marquez jak i Stoner pozostaną w swoich obecnych składach na kolejny sezon. Australijczyk bronić będzie, swojego drugiego w karierze, tytułu mistrzowskiego w zespole Repsol Honda jeżdżąc na RC 213V. Team-partnerem #27, który korzystać będzie za rok z numeru #1, będzie nadal Hiszpan Dani Pedrosa. Dla niego będzie to siódmy rok startów w klasie MotoGP w barwach tej ekipy. Marc tymczasem powalczy o tytuł w Moto2 i sądzimy, że ma na niego ogromne szanse.

Jak wspomnieliśmy już na początku, za rok hiszpański potentat paliwowy sponsorować będzie zespół także i w klasie Moto3. W ekipie tej ścigać się będą dwaj 16’latkowie – Alex Rins i Miguel Oliveira. Warto napisać co nieco o tej dwójce. Zacznijmy od pierwszego z wymienionych zawodników, o którym warto wspomnieć, że jest obecnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Hiszpanii (CEV) w klasie 125cc. Portugalczyk zaś na swoim koncie ma już jedenaście startów w Grand Prix, a dodatkowo wygrał dwa ostatnie wyścigi CEV korzystając z maszyny Moto3 o pojemności 250cc w barwach zespołu Monlau Competición Team.

 

Warto dodać, iż Repsol ogłosił już, iż w niektórych rundach kolejnego cyklu zmagań w barwach jego zespołu w najniższej kategorii wystartuje Alex Marquez. Hiszpan jest młodszym bratem startującego w Moto2 Marca. W minionym sezonie ścigał się on w CEV w klasie 125cc, a będąc team-partnerem Rinsa wywalczył tytuł v-ce mistrzowski. Ni mniej ni więcej Alex będzie startował z dzikimi kartami i wiele wskazuje na to, że będą to przede wszystkim rundy w jego ojczystej Hiszpanii.

 

Dodatkowo Repsol dalej uczestniczyć będzie w klasie Moto3 w CEV. Ostatni raz zaś, gdy hiszpański potentat paliwowy wystawiał zespół w najniższej kategorii Grand Prix miał miejsce w 2010 roku, kiedy to jego barwy reprezentował Marc Marquez. Jak zapewne pamiętacie, sięgnął on wówczas po tytuł mistrzowski w 125-tkach.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,368 sek