Home / MotoGP / Riders for Health na Forum Ekonomicznym w Davos

Riders for Health na Forum Ekonomicznym w Davos

Współzałożyciele organizacji charytatywnej “Riders for Health” spotkają się na Światowym Forum Ekonomicznym z osobistościami takimi jak Bill Gates i Richard Branson. Forum odbędzie się w Davos, (Szwajcaria) pod koniec tego miesiąca.

AndreaWspółzałożyciele organizacji charytatywnej “Riders for Health” spotkają się na Światowym Forum Ekonomicznym z osobistościami takimi jak Bill Gates i Richard Branson. Forum odbędzie się w Davos, (Szwajcaria) pod koniec tego miesiąca.

Andrea i Barry, Coleman, którzy 16 lat temu założyli razem z Randy Mamolą organizację Riders for Health, zostali zaproszeni do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy ŚFE jako członkowie Schwab Foundation for Social Entrepreneurism. SFSE jest elitarną organizacja siostrą do ŚFE.

W tegorocznej konferencji będą brali udział jedni z najbardziej wpływowych biznesmenów jak i liderzy do spraw rozwoju. Celem konferencji będzie skupienie się na kreatywnym podejściu do światowych wyzwań i jest to okazja dla Coleman aby pokazać jak ważny jest rozwój transportu i jaki ma wpływ na rozwój w Afryce.

Andrea Coleman powiedziała: “Ludność Afryki umiera na choroby, którym łatwo można zapobiec; dżuma dymienicza, malaria, cholera, TB, HIV i AIDS. Proste rozwiązania takie jak siatki na moskity i edukacja nic nie dadzą dopóty dopóki pracownicy służby zdrowia nie dotrą do terenów wiejskich i ludzi, którym jest potrzebna pomoc. Transport jest prawdopodobnie najbardziej pomijanym elementem, który pomaga w walce z biedą i chorobami.”

“Program “Riders” może być stosowany w Afryce przez obywateli tego kraju do podtrzymywania wpływu na rozwój. Jesteśmy zadowoleni z tego, że mamy okazję umieszczenia problemu rozwoju transportu w centrum uwagi.”

Konferencja będzie miała miejsce w Davos, Szwajcaria od 25 do 29 stycznia.

Źródło: www.motogp.com

www.riders.org

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
113 zapytań w 0,465 sek