Home / MotoGP / Rins: Suzuki spełniło wszystkie moje prośby

Rins: Suzuki spełniło wszystkie moje prośby

Alex Rins przyznał, że motocykl Suzuki uległ poprawie we wszystkich obszarach, o które prosił hiszpański zawodnik. Na testach przedsezonowych uzyskał na koniec trzeci czas. W poniedziałek zaliczył niegroźny upadek w zakręcie #2, mimo to zdaniem Rinsa, odczucia na nowej wersji GSX-RR były bardzo dobre.

“Odczucia były niesamowite, jestem bardzo szczęśliwy, można zobaczyć, że o ile w poniedziałek byłem 11, to ogólnie na trzecim miejscu. Kiedy naciskałem na moim najszybszym okrążeniu, zaliczyłem mały upadek w drugim zakręcie, ale ogólnie wszystko idzie dobrze. Jestem tam, gdzie chciałem być, praca się opłaciła. Suzuki dało mi wszystko, o co prosiłem, poprawiliśmy stabilność, hamowania, a nawet nieco prędkość maksymalną.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jest bardzo pozytywnie, ponieważ nie jest łatwo rozwinąć motocykl, kiedy jego baza już jest dobra. Ogólnie maszyna jest zbliżona do zeszłorocznej, nie ma wielkich zmian, ale małe modyfikacje.” – skomentował.

Rins będzie się udawał na pierwszy wyścig jako jeden z faworytów. 23-latek nie chce jednak nakładać na siebie niepotrzebnej presji. “Jesteśmy blisko, ale jeśli spojrzy się na czasy, to są pewne różnice. Vinales, Petrucci i Marquez są szybcy. Mieliśmy dobre testy przedsezonowe i jesteśmy gotowi, ale jeśli nie wygramy tutaj, to mamy kolejne 18 wyścigów, aby to zrobić.” – powiedział. “Nie wymagamy zwycięstwa.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 0,490 sek