Home / MotoGP / Rivola: Aprilia ma duży margines do poprawy

Rivola: Aprilia ma duży margines do poprawy

Nowy w zespole Aprilii Massimo Rivola, który będzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego, powiedział, że włoska ekipa jeśli tylko będzie dobrze pracować zespołowo, to może znacznie poprawić wyniki w sezonie 2019. W tym roku zawodnikami będą Aleix Espargaro, który dobrze już poznał motocykl, z Andreą Iannone, który z kolei jest nowy w Aprilii.

Rivola przeszedł do Aprilii wprost z Formuły 1 i zespołu Ferrari. Ma przejąć część obowiązków szefa – Romano Albesiano. Włoski producent motocykli słabo spisuje się od powrotu do królewskiej klasy. Zamiast poprawiać wyniki, w zeszłym roku tylko trzykrotnie Aprilia pojawiła się w TOP10. Rivola wierzy w swoich zawodników i ich umiejętności.

“Myślę, że Aleix jest bardzo waleczny. Lubię takie podejście. Poprosiłem go, aby to kontynuował, naprawdę tego potrzebuje. A jeśli chodzi o Andreę, to na pewno wielki talent. Myślę, że doświadczenie jakie zdobył w Ducati i Suzuki sprawiło, że jest lepszy, bardziej kompletny i dojrzały. Oczekuję też, że będzie grał zespołowo – ma być kimś, kto razem z Aleixem poprowadzi zespół.” – powiedział Massimo Rivola.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jeśli dobrze będziemy pracowali zespołowo, to sądzę, że mamy duże możliwości poprawienia się. Bradley również będzie miał przed sobą ważne zadania. Wreszcie mamy odpowiedni i niezależny zespół testowy. Będzie kluczowe, czy jego wskazówki będą takie same jak wskazówki Andrei czy Aleixa.” – dodał.

“Na pewno celem na ten sezon będzie poprawienie motocykla. Moim osobistym celem jest to, aby zdjąć wszystkie te nietechniczne rzeczy z barków Romano Albesiano. Jest on świetnym dyrektorem technicznym. Chcemy rozwinąć motocykl i dać mu więcej czasu na skupienie się na osiągach. Jestem pewny, że gdy zaczniemy mieć lepsze wyniki to koła tej machiny zaczną obracać się szybciej. Wzrośnie motywacja i może być wtedy inaczej.” – skomentował.

Źródło: motorsportweek.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Oby Aprillia się poskladala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,497 sek