Home / MotoGP / RNF Racing bez Stigefelta. „To była obustronna decyzja”

RNF Racing bez Stigefelta. „To była obustronna decyzja”

Właściciel przyszłorocznego zespołu w stawce MotoGP – RNF Racing – przyznał, że decyzja o rozstaniu z dotychczasowym dyrektorem Petronas SRT Johanem Stigefeltem wynikała z obustronnego porozumienia. Przypomnijmy – ekipa Petronasa wycofuje się ze wszystkich klas grand prix. W MotoGP zastąpi ją RNF Yamaha.

Na czele zespołu stać będzie – poza właścicielem Razlanem Razalim – menedżer zespołu SRT, Wilco Zeelenberg. „W ostatnich sezonach mieliśmy zespół złożony z 60 osób. Oczywiście, po zmianach, gdy nie będzie nas już w Moto3 i Moto2, nasz zespół zostanie zredukowano o połowę. Myślę, że na przyszły rok celujemy w jakieś 29 osób.” – powiedział Razali.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Główną rolą Johana było Moto2 i Moto3. Zdecydowałem, że mając na głowie tylko MotoGP, będziemy potrafili zarządzać tym ja i Wilco. Podjęliśmy wspólnie decyzję, że Johan pójdzie swoją drogą.” – dodał.

Wydawało się, że takie rozstanie może wpłynąć na przyszłość Darryna Bindera, który trafi do MotoGP wprost w Moto3, bowiem zawodnik z RPA miał porozumienie właśnie ze Stigefeltem. Jednak wiemy już, że tak się nie stało i młodego zawodnika zobaczymy w królewskiej klasie obok Andrei Dovizioso, dosiadając motocykla z 2021 roku.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy zespół RNF Yamahy wygra wyścig w 2022 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szkoda… Lubię Stigefelta za jego pasję do wyścigów. Pamiętam jeszcze jego zespół z SSP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,237 sek