Home / MotoGP / Rodzina w komplecie?! Czyli KR Team 2006

Rodzina w komplecie?! Czyli KR Team 2006

Były mistrz świata Kenny Roberts Jr będzie w tym sezonie startował w teamie swojego ojca Robertsa Sr, na motocyklu z silnikiem Hondy.
Amerykański zawodnik zdobył tytuł mistrza w 2000 roku jeżdżąc na Suzuki wtedy jeszcze w klasie 500cc, stając siByły mistrz świata Kenny Roberts Jr będzie w tym sezonie startował w teamie swojego ojca Robertsa Sr, na motocyklu z silnikiem Hondy.
Amerykański zawodnik zdobył tytuł mistrza w 2000 roku jeżdżąc na Suzuki wtedy jeszcze w klasie 500cc, stając się pierwszym synem, któremu udała się ta sztuka po ojcu. Jednak kolejne sezony nie były już tak dobre i w końcu Suzuki zrezygnowała z usług Robertsa Jr na rzecz Chrisa Vermeulena.

Kenny Roberts Sr zdobył trzy tytuły mistrza świata w kategorii 500cc, ale jego team przez ostatnie lata nie radzi sobie najlepiej, tracąc kilka wyścigów w 2005 roku poprzez utratę sponsora i dostawcy silników – firmę KTM.

Zdjęcie: www.suzuki-motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 0,382 sek