Home / MotoGP / Rolfo za Pasiniego do końca sezonu!

Rolfo za Pasiniego do końca sezonu!

Dotarły do nas nieco niespodziewane informacje, a mianowicie drugi z zawodników MotoGP stracił swoje miejsce w zespole CRT. Pierwszym z nich był Ivan Silva, a teraz przyszedł czas na Mattię Pasiniego. Tego drugiego zastąpi Roberto Rolfo!

#54 kontrakt na jazdę w jednej z ekip CRT podpisał jako jeden z ostatnich w stawce po tym, jak odpowiednich funduszy nie zgromadził Anthony West. Australijczyk nie był w stanie przynieść do zespołu Speed Master około 300 tysięcy euro i nawet pomimo zaoferowania teamowi swojego domu (gdyby nie zgromadził tych pieniędzy w odpowiednim czasie), nie zdecydowano się podpisać z nim umowy. W takim wypadku na motocyklu ART w barwach włoskiej ekipy startował od początku sezonu Mattia Pasini.

Włoch nie radził sobie jednak najlepiej i często miał problemy techniczne bądź się przewracał. Najlepszym jego finiszem był dziesiąte miejsce zdobyte w Holandii, gdy do mety nie dojechali dwaj zawodnicy na prototypach (Jorge Lorenzo i Alvaro Bautista), a Valentino Rossi miał problemy z oponami.

Teraz ogłoszono, że miejsce Pasiniego w zespole Speed Master w MotoGP zajmie do końca sezonu jego rodak Roberto Rolfo. W tym roku 32’latek startował w Moto2 w barwach Technomag-CIP, ale zakończył współpracę z tą ekipą przed Grand Prix San Marino, a jego miejsce zajął Japończyk Tomoyoshi Koyama.

„Cieszę się, że udało się osiągnąć porozumienie z zespołem Speed Master, dzięki czemu będę reprezentował jego barwy podczas rund w Japonii, Malezji, na Phillip Island oraz w Walencji,” mówił Roberto, dla którego będzie to powrót do królewskiej klasy, w której ścigał się w sezonie 2005. „Niesamowicie będzie wrócić na motocykl, i to takiej klasy, a dodatkowo na torach, które znajdują się pośród moich ulubionych, na których zwykle dobrze mi szło.”

„Bardzo dziękuję zespołowi za danie mi tej szansy, którą mam nadzieję wykorzystać jak najlepiej. Chcę udowodnić, że mam ogromną wolę walki, a także liczę na zdobycie jak najlepszych wyników,” zakończył zawodnik pochodzący z Turynu.

Sądzicie, że #84 (z takim numerem jeździć będzie 32’latek) będzie w stanie wywalczyć coś więcej niż Pasini? My śmiemy w to wątpić…

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. Ja też śmiem w to wątpić. Nie wiem na co liczy speedmaster zwalniając Pasiniego. Rolfo będzie musiał się wjeździć co oznacza gleby. Rywalizować z de Punietem czy Espargaro na pewno nie będzie. Przy okazji stwierdzam, że takie CRT o wiele ciekawiej by się oglądało gdyby to była oddzielna klasa a nie „klasa w klasie”. Z oczywistych powodów podczas relacji prawie nie pokazują maszyn CRT i mogliby wogóle nie pokazywać, ale gdyby to była oddzielna klasa to co innego. Wtedy bym chętnie pooglądał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
187 zapytań w 1,554 sek