Home / MotoGP / Rossi chciałby innego terminu wyścigu na Phillip Island

Rossi chciałby innego terminu wyścigu na Phillip Island

Valentino Rossi

Valentino Rossi kolejny raz przyznał, że wyścig o GP Australii powinien odbywać się w innym terminie – najlepiej w marcu lub kwietniu. Październikowy termin sprawia, że rok w rok jest duże ryzyko natrafienia na fatalną pogodę. Tak właśnie jest w tym sezonie.

W zeszłym roku temperatury na torze były przyzwoite i wynosiły 17’C. W tym roku oscylują wokół 10-12’C, co objawia się bezpośrednim niebezpieczeństwem poprzez trudności z rozgrzaniem ogumienia. “To wielka szkoda, ponieważ to fantastyczne miejsce i wyjątkowy tor. Ale zawsze przyjeżdżamy tu w niebezpiecznym momencie sezonu – czasem mamy szczęście, jak rok temu. Ale częściej mamy pecha – i wjeżdżamy w zimę.” – powiedział Valentino Rossi.

“Problemem jest mnóstwo wody, ale także temperatura. Asfalt jest bardzo chłodny, co jest bardzo niebezpieczne. Jestem jednym z zawodników, którzy chcieliby od pięciu czy sześciu lat zmienić datę rozgrywania tego wyścigu. Szkoda, że jesteśmy tutaj zimą. Gdy się pojawiamy, temperatury osiągają 10’C.” – dodał The Doctor, który wykręcił drugi czas w piątek, ale jego wszystkie dobre wyniki zostały anulowane, ponieważ złamał regulamin dotyczący wykorzystania opon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi od dawna wnioskuje o inny termin GP Australii. Na torze Phillip Island wczesną w lutym sezon rozpoczyna seria World Superbike. Potem w Australii mamy wyścig Formuły 1 w Melbourne. To wszystko składa się na niemożność zmiany daty.

“Naciskałem na zmiany, ale Carmelo (Ezpeleta) zawsze mówi, że to niemożliwe, bo w marcu jest tu Formuła 1. A oba te wyścigi organizują ci sami ludzie. Szkoda, bo na przykład w Japonii w przeciągu tygodnia mamy i Formułę 1 i MotoGP. Tak samo jest z Włochami – Monza i Misano. Mnóstwo ludzi, wszystko jest w porządku. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zacząć tu mistrzostwa w marcu, albo nawet jechać już po GP Kataru, kiedy mamy dobrą pogodę. Staram się, ale mam niewystarczającą siłę perswazji.” – dodał #46.

“Tor nie jest szczególnie niebezpieczny, ale w Europie są temperatury rzędu 25’C. Tutaj jest to 10’C. Problemem jest więc pogoda, a nie sam tor.” – zakończył Valentino Rossi, który walczy teraz o tytuł wicemistrzowski.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Valentino ma w zupełności rację.

  2. Ja bym to widział tak:
    najpierw Japonia, potem Malezja, Tajlandia, Indonezja i Australia już w listopadzie, a późnym listopadem Walencja, chyba będzie tam jeszcze wystarczająco ciepło. I mamy wtedy przerwę międzysezonową w postaci grudnia (święta są, więc możemy wybaczyć), styczeń (brr, zapadamy w sen zimowy), luty (przesunąłbym Superbike z końca lutego bardziej w środek, jak nie początek lutego, podobnie rundę w Tajlandii i Aragonii o jakieś 2 tygodnie wcześniej) i w środku marca startował z MotoGP.

    W dodatku EWC teraz zmienia się na system jesień-wiosna, to wcisnąłbym w styczniu jakiś superprestiżowy wyścig gdzieś u Arabów, żebyśmy mieli drugą Suzukę.

    I w taki sposób byśmy mieli przerwę od wyścigów ledwie dwumiesięczną, a w połowie przerwy fajny wyścig długodystansowy. Ach, rozmarzyłem się trochę :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,482 sek