Home / MotoGP / Rossi coraz bardziej pozytywnie na testach w Malezji

Rossi coraz bardziej pozytywnie na testach w Malezji

Valentino Rossi nie krył swojej radości po drugim dniu testów MotoGP w Malezji. Zawodnicy Yamahy zajęli dwie pierwsze pozycje w tabeli z czasami, a Włoch nieznacznie tylko ustąpił swojemu partnerowi, Maverickowi Vinalesowi. Na motocyklu YZR-M1 sprawdzano m.in. nowe owiewki, mające na celu poprawić to, co było słabościami Yamahy w ubiegłym roku.

“Jestem zadowolony z drugiego dnia, ponieważ pracowało nam się świetnie i skończyliśmy cały program, jaki mieliśmy na dziś zaplanowany. Sprawdzaliśmy mniejsze i większe szczegóły i niektóre okazały się dobre, inne nieco mniej dobre. Spodobała mi się na przykład elektronika, byłem w stanie poprawiać moje tempo i czasy okrązeń. Myślę, że pobiłem tu dziś na Sepang mój osobisty czas okrążenia, ponieważ wynik na poziomie 1:59.3s jest dobry.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jest bardzo ciasno, wszyscy zawodnicy z czołówki są bardzo silni, więc będzie ciekawie. Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc tu być na przedzie. Lubię owiewki bardziej niż to było w zeszłym roku, ponieważ mam większą ochronę. A tego właśnie potrzebowałem, to dobre, ponieważ jestem dość masywny i wysoki. Te “kanały” – nie nazwę ich skrzydłami – są dobre, ponieważ motocykl mniej staje na tylne koło, a to daje nam lepszy kontakt przedniego koła z podłożem. Wygląda też na to, że jesteśmy całkiem szybcy na prostej, więc to był dobry dzień.” – dodał Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kto Twoim zdaniem zasłużył na miano Zawodnika Wyścigu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Miód na moje uszy i oczy :-))))

  2. Podobna gadka była w seszlym sezonie Nastawienie się zmieni jak inni odpala czasy poniżej 59

  3. Jeśli Yamaha nie spapra rozwoju motocykla jak w zeszłym sezonie to nastawienie sie nie zmieni . Wszyscy wiemy na co stać obu jeżdżców kamertonów kiedy dysponują konkurencyjnym pakietem

  4. No to po trzecim dniu, zadowolenie Rossiego i Vinalesa mocno zmalało.
    Zarco tymczasem zdecydował się na M1 z 2016 roku.
    Także tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 0,502 sek