Home / MotoGP / Rossi: Czołowa czwórka utrzymuje podobne tempo

Rossi: Czołowa czwórka utrzymuje podobne tempo

Valentino Rossi

Valentino Rossi zaliczył bardzo dobry występ w kwalifikacjach na malezyjskim torze Sepang. Jego łupem padło drugie miejsce. Do jutrzejszego wyścigu na polach startowych ustawi się między rodakiem i zdobywcą pole position, Andreą Dovizioso, a swoim kolegą zespołowym, Jorge Lorenzo, z którym toczy obecnie walkę o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata kategorii MotoGP.

37-letni zawodnik Yamahy mówi o tym, że zdobycie drugiej lokaty w kwalifikacjach jest istotne pod względem strategicznym. Włoch zwrócił również uwagę na to, że czołowa czwórka utrzymuje bardzo wyrównane tempo, co podczas wyścigu, rozegranego na suchej nawierzchni, mogłoby skutkować bardzo dobrym widowiskiem.

“Start z pierwszego rzędu to zawsze świetna sprawa i jest ważne w kontekście wyścigu. Dziś mieliśmy niezły dzień i czułem się dobrze już od samego początku. Uważam, że każdy ma nadzieję na suchy wyścig, ponieważ moglibyśmy mieć wtedy świetną walkę. Byliśmy szybcy, ale czołowa czwórka trzymała się bardzo blisko i miała podobne tempo.” – powiedział dziewięciokrotny mistrz świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

37-latek odniósł się również do modyfikacji, jakim został poddany po ostatnim sezonie tor Sepang. Miało to na celu poprawienie funkcjonalności i bezpieczeństwa obiektu. Między innymi wymieniono i wyrównano nawierzchnię, co przyczyniło się do wzrostu przyczepności.

“Asfalt ma bardzo dobrą przyczepność i jest mniej wyboisty jednak potrzebuje on dużo czasu na to, by przeschnąć. Możesz mknąć, ale zawsze powinieneś koncentrować się na mokrych fragmentach toru. Gdy jest albo całkiem mokro, albo całkowicie sucho, mam dobre tempo.” – dodał The Doctor.

“To inne podejście, by po prostu pozostać w kwalifikacjach, ale w ciągu piętnastu minut zazwyczaj trudno jest jechać na limicie na oponach przeznaczonych na mokrą nawierzchnię. Na końcu (kwalifikacji) byłem w stanie wywalczyć drugie miejsce, co okazało się być dla nas dobrą strategią.” – zakończył kierowca Yamahy.

Obecnie Rossi toczy z Lorenzo bratobójczą walkę o drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Przed wyścigiem na malezyjskim obiekcie Włoch nad Hiszpanem ma przewagę w postaci 24 punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Marta Stachura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,408 sek