Home / MotoGP / Rossi: Dobór opon zależny od motocykla, nie zawodnika

Rossi: Dobór opon zależny od motocykla, nie zawodnika

Valentino Rossi przyznał, że różnice pomiędzy poszczególnymi typami ogumienia firmy Michelin stały się tak duże, że trzeba je dobierać pod kątem motocykla, a nie prezentowanego stylu jazdy. Z czołówki w GP Kataru twarde opony założyli jedynie Marc Marquez i Dani Pedrosa.

“Dla mnie wybór między poszczególnymi oponami Michelina dotyczy bardziej samego motocykla niż preferencji zawodnika. Dani i Marc założyli twardą przednią mieszankę, ponieważ to była najlepsza opona dla Hondy. Wszystkie Yamahy pojechały ze średnim przodem, ponieważ go najlepsze opony dla naszego motocykla.” – powiedział Valentino Rossi.

“Więc wybór zależy od tego, z jakiej fabryki masz motocykl. A nie od tego, jaki jest twój styl jazdy. Starałem się sprawdzić twardą przednią oponę, ale byłem na niej zbyt powolny.” – dodał włoski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla Rossiego taki wybór zakończył się nieźle, ponieważ Włoch dojechał do mety na trzeciej pozycji, przegrywając tylko z Andreą Dovizioso i wspomnianym Marquezem. “Po pierwsze, w kwalifikacjach nie byłem zadowolony z balansu motocykla, ponieważ zrobiliśmy kilka zmian, aby oszczędzać przednią oponę. I tak, mogliśmy ją oszczędzać, ale kosztem utraty prędkości.”

“W wyścigu powiedziałem sobie: “Spróbuję wszystkiego, aby jechać szybko.” Jeśli opona wytrzymałaby, byłoby w porządku. Jeśli nie, to “ciao!”. Ale już w rozgrzewce zrobiliśmy postępy. Poprawiliśmy trakcję na wyjściach z zakretów. Myślę też, że dobrze zgraliśmy się z elektroniką.” – dodał.

“W tym roku również różnice pomiędzy motocyklami na poszczególnych torach będą ogromne. Więc nikt nie wie, co stanie się w Argentynie…” – zakończył #46. Treningi do GP Argentyny rozpoczynają się 6 kwietnia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. A nie od rodzaju nawierzchni i toru..?

  2. Tak ,są takie same – Proszę o rozwinięcie tematu w związku z tym co powiedział VR
    Ja na swój sposób kwestionuje jego słowa

    • Michelin dostarcza zbiór opon pod konkretny tor. Opony w Argentynie najprawdopodobniej będą miały niewiele wspólnego z oponami, które były na Losail. Z tego zestawu ludzie będą wybierać opony pod siebie, ale różnice opon są na tyle znaczące i motocykle są na tyle różne, że raczej trzeba się spodziewać zacierania znaczenia różnic między stylami jazdy.

  3. Ale nie każdy motocykl ten sam jak i również styl i technika jazdy motocyklistów którzy przecież przed każdym wyścigiem optymalizują swoje moto pod siebie optymalizując szybkość a dystans wyścigu zakładając odpowiednią mieszanke gumy

  4. ‘NA dystans wyścigu..’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,452 sek