Home / MotoGP / Rossi kolejne dwa sezony w MotoGP!

Rossi kolejne dwa sezony w MotoGP!

valentino_rossi_wosp_1

The Doctor zaskakująco szybko przedłużył umowę na starty z Yamahą do 2018 roku. Rossi podczas zimowej przerwy często mówił, że chciałby przedłużyć kontrakt z Yamahą, ale musi sprawdzić czy dalej będzie w stanie jeździć w czołówce. Podobnie było w zeszłych sezonach, jednak teraz Rossi jest pierwszym zawodnikiem, który ogłosił przedłużenie umowy. 

Rossi dołączył do zespołu Yamahy w 2004 roku od razu wygrywając pierwszy wyścig. Łącznie ścigając się na M1-ce zdobył cztery tytuły mistrza świata. W 2011 i 2012 roku #46 był zawodnikiem Ducati. Boloński zespół nie potrafił jednak poprawić konkurencyjności motocykla co zaważyło na decyzji powrotu w szeregi Yamahy w sezonie 2013.

Ostatni mistrzowski sezon dla Włocha to sezon 2009. W zeszłym sezonie Rossi rozminął się z dziesiątym tytułem o pięć punktów i dużymi kontrowersjami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem bardzo szczęśliwy ogłaszając, że przedłużyłem kontrakt z Yamahą i będziemy kontynuowali naszą współpracę przez następne dwa lata. Jestem bardzo usatysfakcjonowany tą decyzją, ponieważ moim planem jest startowanie w motorsporcie tak długo jak będę konkurencyjny i będę znajdował w tym wiele radości.

Odkąd wróciłem do zespołu w 2013 roku, poczułem się ponownie jak w domu i to pokazały rezultaty. Mam wiele radości z pracy z moją ekipą i resztą zespołu. Ich wsparcie dla mnie nie ma ograniczeń. Czuję się bardzo zmotywowany do jazdy na mojej YZR-M1, aby osiągnąć najlepsze wyniki jakie są możliwie w tym roku i następnych dwóch sezonach.

Także chce powiedzieć „duże” dziękuje do moich fanów, którzy są zawsze za mną na każdym kroku tworząc wyścigi jeszcze bardziej szczególnymi.” – komentował Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

komentarzy 7

  1. Jeśli Lorenzo odejdzie do Ducati , to kto według was zajmie w Yamasze jego miejsce ?

  2. Według mnie nie ma takiej możliwości żeby Lorenzo przeszedł do Ducati. Ale gdyby, to uważam że Yamaha powinna postawić na Rinsa.

  3. 100% Viniales trafi do yamahy

  4. Lorenzo nigdzie nie idzie, i nie ma takiego zamiaru. On chce być z Yamahą, to raz; Ducati nie pasuje do jego stylu jazdy, to dwa :)

  5. No ja właśnie nie wiem, co Wy z tym Lorenzo, jakieś dojścia macie, że tak go w Ducati widzicie?

  6. Lorenzo zostanie w Yamasze moim zdaniem :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 1,540 sek