Home / MotoGP / Rossi gotowy do walki…

Rossi gotowy do walki…

Po dwóch wyścigach utrudnionych przez złamany nadgarstek i kostkę, Mistrz Świata klasy MotoGP Valentino Rossi ostrzega swoich rywali przed swoim wielkim powrotem do walki już w ten weekend podczas GrandPo dwóch wyścigach utrudnionych przez złamany nadgarstek i kostkę, Mistrz Świata klasy MotoGP Valentino Rossi ostrzega swoich rywali przed swoim wielkim powrotem do walki już w ten weekend podczas Grand Prix Niemiec.

Rossi odniósł obrażenia w trakcie ćwiczeń w Assen, jednak przezwyciężając ból zdobył osiem cennych punktów podczas wyścigu na holenderskim torze. Następnie błyskotliwie zajął drugie miejsce w wyścigu w Donington Park, który odbył się tydzień później, redukując tym samym stratę do lidera Nicky Hayden’a z powrotem do 35 punktów.

Mając z niecierpliwością wyczekiwany wolny weekend na rekonwalescencję i świętowanie wygranej Włochów w Pucharze Świata, kierowca Camel Yamaha dąży do swojego czwartego zwycięstwa w tym sezonie w najbliższą niedzielę — tym bardziej, że także jego M1 odpowiada kręty tor w Sachsenring.

„Jestem pewny, że w Sachsenring sprawność mojej ręki powróci do 100% lub będzie temu bliska” – powiedział Rossi, który wygrał Grand Prix Niemiec w ubiegłym sezonie oraz w 2002 roku (klasa MotoGP) i w 1999 (klasa 250). „Ciężko pracowałem z moim fizjoterapeutą Marco Montanari oraz z doktorem Costa i mam nadzieję, że jeśli będziemy w tym tempie kontynuować rehabilitację to polepszą się moje występy w wyścigach”

„To rzeczywiście miłe mieć czas dla innych po trzech bardzo ciężkich tygodniach, nawet jeśli nie jest go tak dużo. Spędziłem trochę czasu we Włoszech, a potem kilka dni w domu w Londynie, relaksując się i spotykając z przyjaciółmi”.
„Ważna rzeczą w Sachsenring jest to, że wyjeżdżamy z boksów w piątek rano, gotowi wykorzystać każdą dostępną minutę praktyk. Nie możemy sobie pozwolić tracić cenny czas na ustawienia motocykla jak to miało miejsce w Doningotn Park, jestem pewien, że Yamaha będzie pracowała maximum bez przerwy, dlatego będziemy gotowi do rywalizacji w piątek rano” — mówi zestresowany Rossi.
„Sachsenring to całkiem inny tor, bardzo ciasny i kręty, ale rok temu mój motocykl pracował tutaj wspaniale, dlatego jeśli dobrze pójdzie to jesteśmy w stanie wygrać na tym torze kolejny raz”.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,410 sek