Home / MotoGP / Rossi i Bagnaia wspierają włoskie szpitale w walce z koronawirusem

Rossi i Bagnaia wspierają włoskie szpitale w walce z koronawirusem

Valentino Rossi wspomógł finansowo szpital Marche Nord we włoskim Pesaro. To właśnie Włochy mają największy problem z epidemią koronawirusa w Europie. Do walki z epidemią dołączył się również “Pecco” Bagnaia.

W sumie w tym kraju koronawirus przyczynił się do śmierci ponad 1200 osób. Blisko 18 000 osób było lub jest zarażonych, a cały kraj został objęty “czerwoną strefą”. Duże problemy mają szpitale. Na szczęście, wzrasta również liczba tych, którzy zostali wyleczeni – obecnie jest ich blisko 1500.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Valentino Rossi i kilku przedsiębiorców z regionu Marche dołożyli swoją “cegiełkę” dla stowarzyszenia “Razem dla Marche Nord” – zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup nowych respiratorów dla szpitala, potrzebnych pacjentom w ciężkim stanie na oddziale intensywnej opieki medycznej.

W podobny sposób postanowił zadziałać Francesco Bagnaia. Wraz z członkami swojego fanklubu rozkręcili zbiórkę na szpitala Molinette w Turynie, i jego oddziału resuscytacji.

Źródło: riders.drivemag.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Vale !!!! Wielki na torze i Wielki poza nim. Szacunek ogromny dla tego człowieka :-)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 0,420 sek