Home / MotoGP / Rossi i Ferrari

Rossi i Ferrari

Mistrz Świata w klasie MotoGP odniósł się negatywnie do doniesień jakoby miał regularnie testować dla teamu Ferrari formuły 1 w następnym sezonie. Uwarunkował swoją decyzje brakiem czasu, który ma zamiar poświęcić na zdobycie z Yamahą szóstego z koleMistrz Świata w klasie MotoGP odniósł się negatywnie do doniesień jakoby miał regularnie testować dla teamu Ferrari formuły 1 w następnym sezonie. Uwarunkował swoją decyzje brakiem czasu, który ma zamiar poświęcić na zdobycie z Yamahą szóstego z kolei tytułu w klasie MotoGP/500cc.

Dyrektor techniczny Ferrari Ross Brawn powiedział w Monzie wcześniej tego miesiąca, że sześciokrotny mistrz świata będzie testował dla jego teamu raz w miesiącu w ciągu całego przyszłego roku.
“Śmieszy mnie wywiad przeprowadzony z Rossem Brownem ponieważ nic nie wiem o jego planach” Włoch poinformował włoskie media w czasie konferencji na japońskim Grand Prix. „ Jest to dla mnie stek bzdur, ponieważ już wcześniej podjąłem decyzję o kolejnym roku w MotoGP”
“ Jest to kolejny rok, w którym będę próbował wygrać i myślę, że jest to już wystarczający wysiłek alby walczyć o mistrzostwo” „ Nie mam czasu na tak dużo testów samochodem. Dotychczas nie podjąłem decyzji.”
“Nie zdecydowałem jeszcze czy przenieść się do samochodu” Rossi powiedział „Mówienie tak wcześnie o testach jest jak mówienie o 10 latach w przyszłość. Nie wiem, co będę robił w przyszłym tygodniu a szczególnie, jeśli chodzi o następne dwa lata”
Rossi testował już dwukrotnie dla Ferrari i stwierdził, że chciałby to powtórzyć w przyszłym roku, ale nie tak często jak chciałby Brawn.
“ Nie jest to niemożliwe abym testował Ferrari w przyszłym roku raz na miesiąc, ponieważ nie mam na to wystarczająco czasu. Cztery testy to, co innego niż dwanaście”
Przewodniczący Ferrari Luca Di Montezemolo zaraz po Brawnie powiedział, że decyzja, co robić będzie należała do Rossiego.
Rossi, który jest zobowiązany kontraktem z Yamahą do końca 2006 roku, powiedział, że jeśliby przeszedł do Formuły 1 ( co nie jest pewne) zdecydowałby o tym pod koniec roku w MotoGP a początkiem roku który miałby rozpocząć jego przygodę z nowym sportem.
“Mam czas” powiedział ” Mam czas i Ferrari to wie. W wywiadzie Ross Brown nie wspomniał o jednej rzeczy — mojej decyzji, ponieważ jeszcze nie zdecydowałem i Ferrari dobrze o tym wie.”
“Chciałbym w przyszłym roku przeprowadzić kilka dodatkowych testów z Ferrari aby zobaczyć czy jestem w stanie ścigać się w Formule 1.” Dodał, „ Jeśli będzie to bezużyteczne może spróbuje z nowym sportem, może nigdy nie będę ścigał się w Formule 1”
Rossi wygrał 9 z 11 wyścigów tym sezonie. Mimo tego, że w jego wykonaniu wygląda to na dziecinnie łatwe, nie osiągnąłby sukcesu bez pełnego poświęcenia, „Aby wygrać musze być w 100% poświęcony temu sportowi. W przyszłym roku na pewno będę ścigał się dla Yamahy, poświecę się zdobyciu mistrzostwa w 100%”

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,413 sek