Home / MotoGP / Rossi: Ja, Marquez i Lorenzo jesteśmy bardzo mocni

Rossi: Ja, Marquez i Lorenzo jesteśmy bardzo mocni

valentino-rossi

Włoska legenda wyścigów Valentino Rossi wywalczył pole position do wyścigu o Grand Prix Japonii na torze Motegi. W kwalifikacjach jako jedyny złamał barierę 1.44 (1:43.954), ale wie, że w jutrzejszym wyścigu za plecami ma swoich najgroźniejszych rywali: Lorenzo i Marqueza.

Zawodnik ekipy Yamaha Movistar wywalczył 64. pole position w swojej karierze i zrównał się w tej klasyfikacji z kolegą z zespołu J. Lorenzo i zawodnikiem Hondy Repsol M. Marquezem. Dziewięciokrotny Mistrz Świata traci do lidera klasyfikacji generalnej 52. punkty. Dla VR46 jak i innych zawodników pogoda na Motegi jest problematyczna, efekty niestety mogliśmy dostrzec podczas treningów. Rossi po niezbyt udanym piątku, uważa, że jego ogólne tempo jest nieco gorsze niż Marqueza i Lorenzo – ale niejednokrotnie wyścigowe weekendy rozpoczynał słabo, a w wyścigu walczył o najwyższą pozycję – Włoch ma nadzieję na podobną sytuację w Japonii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Valenino Rossi: W FP4 poprawiłem swoje tempo co jest ważne patrząc na jutrzejszy wyścig. Ja, Marquez i Lorenzo jesteśmy bardzo silni na torze, ale póki co wygląda na to, że Jorge i Marc są szybsi. Będziemy musieli ciężko pracować w jutrzejszym wyścigu, mamy nadzieję, że pogoda dopisze. Nie czuję się w 100% by jechać na maksimum możliwości w wyścigu, przez kilka okrążeń w treningach czułem się niepewnie – w wyścigu jest wiele okrążeń, a tor Motegi jest bardzo wymagający.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,484 sek