Home / MotoGP / Rossi: Jestem w świetnej formie

Rossi: Jestem w świetnej formie

Valentino Rossi przed zbliżającym się GP Wielkiej Brytanii udzielił wywiadu oficjalnemu portalowi MotoGP. Włoch przyznał, że w tym roku czuje się bardzo dobrze i przykro mu jedynie dlatego, że wraz z Yamahą nie udało się wciąż rozwiązać problemu z tegorocznym motocyklem.

“To jeden z najlepszych okresów do śledzenia MotoGP. Mamy szalone wyścigi. Gdybym siedział w domu, to nie odchodziłbym od telewizora. Więc to dobrze dla mistrzostw, ale czasem gdy jest trudniej, to masz problemy.” – powiedział Valentino Rossi w wywiadzie.

“To ciężki sezon, ponieważ myślę, że w tym momencie Yamaha nie jest tak konkurencyjna jak Honda i Ducati. Do końca sezonu wciąż jeszcze daleka droga. To trochę frustrujące, że nie możesz się poprawić.” – powiedział włoski zawodnik Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dla mnie bardzo ważne jest upewnienie się, czy Yamaha chce wygrywać. I nie tylko czy chce, ale w jaki sposób chce czynić wysiłki, by to robić. Yamaha miała duży potencjał, możemy wyjść pozytywnie z tej sytuacji.” – dodał The Doctor.

“Mówiąc szczerze, w tym roku czuję się naprawdę dobrze, jestem w świetnej formie. Trenowaliśmy bardzo mocno i czuję się dobrze. Docieramy do końca wyścigu z wystarczającą energią, by walczyć jeszcze pięć kolejnych okrążeń, więc szkoda, że pod względem technicznym nie jesteśmy na najwyższym poziomie, ponieważ ja czuję się bardzo mocny.” – skomentował #46.

Rossi przyznał, że nie wie jeszcze co będzie robił po wypełnieniu podpisanego kontraktu na sezony 2019 i 2020.

“W trakcie tych dwóch lat zdecyduję czy zatrzymać się, czy kontynuować, bo na ten moment nie wiem. Droga jest długa, bo to dwa i pół sezonu. Problem jest taki, że jestem “stary”, więc w pewnym momencie będę musiał się zatrzymać, ale ściganie się jest moim życiem… Nie wiem, szczerze mówiąc. Z pewnością, to będzie dla mnie bardzo trudny i smutny moment.” – dodał Rossi.

Źródło: motogp.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

 1. I tak trzymaj chłopie, tak trzymaj !!!!! :)

 2. Zorientowani o wysokiej – obiektywnie- formie Rossiego mówili tygodnie temu…to tylko potwierdzenie

 3. Potwierdziło się to, co wspominałem kiedyś. Rossi jest w najlepsze formie od lat. Może i najlepszej w karierze. Szkoda, że Yamaha kolejny sezon ma słaby sprzęt. Na Hondzie byłyby fajne pojedynki w jego wykonaniu z MM, Dovim i Jorge.

  • Oj, oj, to chyba mocne nagięcie z tą formą Rossiego, która jest daleka od formy z pierwszej połowy 2015, czy tym bardziej z jego mistrzowskich lat w pierwszej połowie poprzedniej dekady

   • Pogadać sobie można. Żaden z nas nie jest w stanie określić formy osoby VR na przestrzeni lat bez dostępu do danych. To czcze gadanie. Jeden potwierdzi co mówi VR inny zaprzeczy bo go nie lubi. Po kiego diabła to komentować panowie? Skoro sam zawodnik mówi o swojej formie to trzeba temu zaufać.
    Natomiast formę Yamahy można oceniać po wynikach VR,MV,JZ i HS

    • Otóż to, ale ja Vale kibicuję, lecz po prostu nie wierzę w takie słowa, a Zarco – przed podpisaniem kontraktu z KTM-em – na satelickiej jedno/dwuletniej maszynie jeździł na takim samym poziomie co Rossi – to tak odnośnie zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
184 zapytań w 0,616 sek