Home / MotoGP / Rossi: Jestem zadowolony, bo rano byłem poza Q2

Rossi: Jestem zadowolony, bo rano byłem poza Q2

Valentino Rossi zajął w kwalifikacjach do GP Francji piąte miejsce. Włoski zawodnik i tak może być zadowolony, bo po treningach musiał rozpoczynać czasówkę już od Q1. Poradził sobie jednak bardzo dobrze w zmiennych warunkach i w niedzielę ustawi swoją Yamahę w drugim rzędzie.

“Jestem bardzo zadowolony, bo dziś rano byłem poza Q2 i trzeba było coś znaleźć, aby poprawić pozycję startową. Podjęliśmy ryzyko w Q1 i założyliśmy slicki, i to był właściwy wybór. To było ryzyko, ale opłaciło się, ponieważ nie było na torze zbyt wiele wody. Byłem w stanie przebić się do Q2, co było bardzo ważne.” – mówił po kwalifikacjach uszczęśliwiony Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Także w Q2, na deszczowych oponach na mokrym torze, byłem całkiem konkurencyjny. Jestem piąty, ale mam również dobre tempo na wypadek, gdyby jutro był deszczowy wyścig. Na suchym torze wczoraj nie byłem zbyt mocny. Musimy spróbować coś zmienić, ale dziś nie było na to czasu. Trzeba więc poczekać i zobaczyć, jakie będą jutro warunki.” – dodał zawodnik Yamahy.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Mnie osobiście Doctor dzisiaj zaimponował błyskotliwym choć ryzykownym wyjazdem na slickach w Q1. W ten sposób właśnie się zwycięża w takich warunkach co wielokrotnie udowodnił Marquez w ostatnich latach. Jutrzejszy wyścig może być bardzo ciekawy, więc chyba trzeba iść szybko spać żeby szybciej zleciało. :-)

  2. Sunday Rider wysoko stoi

  3. Ciekawe jakie będą wyniki jak będzie padać,fajnie jak by ktm wystrzelił wtedy do przodu

  4. Deszcz pomoże Vale a i chłopcy z Ktm mogą sie w tych warunkach ujawnić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,587 sek