Home / MotoGP / Rossi już dogadany z Petronas Yamahą

Rossi już dogadany z Petronas Yamahą

Valentino Rossi na dniach ma podpisać umowę z zespołem Petronas Yamahy i startować w MotoGP w tym zespole w przyszłym roku. O tym, że Włoch właśnie w malezyjskiej ekipie będzie kontynuować karierę było wiadomo od dawna – nie było tylko wiadomo, ilu inżynierów zabierze ze sobą z fabrycznego zespołu Yamahy. Teraz już wszystko wiemy.

Rossi przed GP Katalonii zapewnił, że wszystko zostało już ustalone. “Między wyścigami w Misano wszystko wyjaśniliśmy. Również w ostatnich dniach. Sytuacja jest jasna: w przyszłym roku będę jeździł z Petronasem.” – powiedział Valentino Rossi. Być może do podpisania kontraktu dojdzie jeszcze w ten weekend.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Doktor” ma ze sobą zabrać trzech członków ekipy Yamahy: przede wszystkim szefa inżynierów, Davida Munoza. Nie przejdą jednak długo z nim współpracujący Alex Briggs i Brent Stephens. “Chcieli ze mną przejść, ale okazało się to niemożliwe. Przykro będzie nie mieć ich w garażu.” – skomentował Rossi. Briggs ogłosił, że mimo to nie zostanie w fabrycznej ekipie.

Włoch zastąpi w zespole Petronas Yamahy Fabio Quartararo, który już dawno podpisał porozumienie z fabryczną Yamahą i będzie ścigał się przez dwa kolejne sezony u boku Mavericka Vinalesa. Francuz świetnie rozpoczął sezon wygrywając dwa wyścigi, ale potem zaczął notować słabsze występy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Alex Briggs ogłosił, że nie będzie go w Monsterze w przyszłym roku.
    Nie zdziwię się, jak i pozostali post-Doohanowcy znikną całkiem wraz z końcem sezonu.

  2. Koniec emerytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 0,504 sek