Home / MotoGP / Rossi ma powody do optymizmu przed GP Katalonii

Rossi ma powody do optymizmu przed GP Katalonii

Dobrymi wynikami Yamahy kończyły się sobotnie kwalifikacje do GP Katalonii. Valentino Rossi uzyskał piąty czas, ale zyskał jedną pozycję po karze dla partnera zespołowego, Mavericka Vinalesa i ruszy z czwartego miejsca. W czołowej piątce było az czterech zawodników Yamahy. Wyjątkiem był jednak lider generalki, Marc Marquez.

“To dla nas bardzo dobre wieści – wygląda na to, że Yamaha jest tutaj szybka i konkurencyjna. Dzisiaj kontynuowaliśmy od miejsca, gdzie skończyliśmy wczoraj, z dobrym tempem. Dobrze czuję się na motocyklu.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Po południu, w wyższych temperaturach, może być nieco trudniej, ale tak czy inaczej, zaczynamy z drugiego rzędu, co jest dobre. Teraz myślę, że bardzo istotny będzie dobór opon, na przód i tył. Wszyscy bowiem próbowali bardzo wielu kombinacji, więc musimy to świetnie przemyśleć i zrozumieć, jaka opcja będzie dla nas najlepsza.” – zakończył włoski zawodnik Yamahy.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,469 sek