Home / MotoGP / Rossi: Morbidelli będzie dużym problemem dla zawodników MotoGP

Rossi: Morbidelli będzie dużym problemem dla zawodników MotoGP

Franco Morbidelli, który krok po kroku wspinał się w stronę MotoGP, zdaniem Valentino Rossiego w przyszłym roku napsuje wiele krwi zawodnikom królewskiej klasy. Włoch z brazylijskimi korzeniami jest pierwszym zawodnikiem VR46 Riders Academy, który dostanie się do MotoGP – Morbidelliego zobaczymy w barwach zespołu Marc VDS, na motocyklu Hondy.

Rossi wyjawił, w jaki sposób poznał młodego Franco Morbidelliego jeszcze na długo przed tym, jak wskoczył on do wyścigów grand prix. Przedstawił mu go jego ojciec. “Znam Franco od dłuższego czasu. Myślę, że był jednym z pierwszych zawodników w Riders Academy. Jego mama pochodzi z Brazylii, tata jest z Rzymu. Ale tata jednocześnie jest byłym zawodnikiem, przeniósł się do Tavulli, ponieważ chciał pomóc Franco zostać zawodnikiem.” – powiedział Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Tata Franco przyszedł do Graziano i zapytał: “czy możecie pomóc Franco?” Więc po raz pierwszy zobaczyłem Franco razem z moim ojcem, było to dawno temu. Potem zaczął ze mną trenować. Był też Marco Simoncelli. To w tamtym momencie staliśmy się przyjaciółmi.” – dodał.

Jakie zatem szanse w MotoGP daje Morbidelliemu Rossi? “Myślę, że ma wielki potencjał. Jest wielkim talentem, potrafi jeździć bardzo dobrze. W tym roku już to wiele razy demonstrował. Kiedy razem trenujemy, zawsze jest dla nas dużym problemem. Myślę więc, że w MotoGP także będzie sprawiał wszystkim duże kłopoty!” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

Czy Honda powinna zatrudnić Johanna Zarco na sezon 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,411 sek