Home / MotoGP / Rossi może pojechać w GP Aragonii? “Nigdy nie mów nigdy”

Rossi może pojechać w GP Aragonii? “Nigdy nie mów nigdy”

Lin Jarvis powiedział w wywiadzie dla crash.net, że jest czterech kandydatów do zastąpienia Valentino Rossiego w GP Aragonii z dwa tygodnie. Nie można nie odnieść wrażenia, że Yamaha stosuje zastępstwo przede wszystkim dlatego, że musi to zrobić, bo tak stanowią przepisy. Co ciekawe, Jarvis nie wykluczył zupełnie, że Valentino Rossi może powrócić do walki już w Hiszpanii. Co prawda lekarze nie wierzą, że Włoch tak szybko dojdzie do zdrowia po złamaniu nogi, ale gdyby się udało, start nie jest wykluczony.

Jarvis został zapytany, czy Rossi przynajmniej spróbuje wystartować w GP Aragonii. “Nie ma obecnie takiego planu. Mamy natomiast plan zastąpienia go, ponieważ musimy. Po wycofaniu zawodnika w przeciągu 10 dni musisz go zastąpić. To właściwy przepis, ponieważ widowisko musi trwać. Nominujemy więc zastępstwo. Czy Rossi będzie w Aragonii? Mogę powiedzieć, że będzie wyłącznie, jeśli będzie przekonany, że może się ścigać. Nie tylko przejechać.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie jest zainteresowany walką tylko o szóste czy piąte miejsce. Czy może wystartować? Lekarze mówili, że czas zdrowienia będzie dłuższy. Ale sportowcy są wyjątkowi. Mamy już takie ekstremalne doświadczenia z Lorenzo. Nigdy nie mów nigdy.” – dodał.

Tak jak można się było spodziewać, w gronie kandydatów jest obecny tester Yamahy, i były zdobywca podium w MotoGP – Katsuyuki Nakasuga, oraz duet zawodników Yamahy z WSBK. Jest też drugi tester. “Mamy czterech kandydatów do zastępstwa. W Japonii mamy dwóch zawodników testowych, którymi są Nakasuga i Nozane, mamy też dwóch zawodników World Superbike – Alexa Lowesa i Michaela van der Marka. Będzie to więc jeden z nich. Zdecydujemy w przyszłym tygodniu.”

“Myślę, że wielkim zadaniem byłoby proszenie Nozane, by zastąpił Valentino w Aragonii. Nie sądzę, by miał doświadczenie na tym torze. Nie ma po prostu wieloletniego doświadczenia, jak Nakasuga. Nozane to jedna z opcji, ale zdecydowanie nie najbardziej prawdopodobna. Już bardziej wystawilibyśmy go z dziką kartą, aby przyzwyczaić do szybkości. Zbyt wielką presją wrzucanie tego biednego młodego chłopaka do jaskini lwa.” – zakończył, a więc w Aragonii, jeśli zabraknie Rossiego, pojedzie Nakasuga, Alex Lowes lub Michael van der Mark. Gdyby był to Lowes, byłby to pierwszy przypadek, kiedy ci bracia-bliźniacy Alex i Sam zmierzą się na arenie międzynarodowej bezpośrednio.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,455 sek