Home / MotoGP / Rossi naciska na Yamahę, aby zamontować spojler tylnego koła

Rossi naciska na Yamahę, aby zamontować spojler tylnego koła

Valentino Rossi naciska na Yamahę, by ta przygotowała podobny do Ducati (i już Hondy) spojler tylnego koła. Yamaha była jedynym zespołem, który nie protestował po GP Kataru. Dlaczego? Otóż japońska ekipa jako pierwsza zastosowała coś takiego w mokrych warunkach w Walencji w 2018 roku.

“Dla mnie to coś, co mogłoby być dla nas całkiem istotne. Pomogłoby w utrzymaniu nieco niższej temperatury opony, która, tak jak mówiło Ducati, byłaby nieco chłodniejsza. I mogłoby to dobrze zadziałać w wyścigu. Naciskam na Yamahę, aby miec coś podobnego. Mieliśmy już to w mokrych warunkach. Mam nadzieję, że tego wypróbujemy.” – powiedział Włoch. “To niewielka rzecz, ale mogłoby trochę pomóc. Mam nadzieję, że będziemy w tym roku to mieli, ponieważ musimy kontynuować nasze prace.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W poprzednich latach, Yamaha zaczynała rok świetnym początkiem, a Honda i Ducati poprawiały się. My nie. Z tego punktu widzenia, musimy spróbować się poprawiać i testować w trakcie sezonu.” – dodał The Doctor.

Jak na razie Rossi jest całkiem zadowolony z tempa na motocyklu. W GP Kataru był blisko podium, w Argentynie już się na nie załapał. Zadowolony był też z tempa jednego okrążenia w Austin. “Pracowaliśmy bardzo dobrze, idąc we właściwym kierunku. Mamy dobrą grupę inżynierów w tym roku, ale pracy jest wiele. W ostatnich dwóch latach traciliśmy czas, więc teraz jest nam on potrzebny.”

Natomiast jeśli chodzi o straty szybkości na prostej zwłaszcza do Ducati, Rossi powiedział: “Motocykl nie jest szczególnie szybki na prostej, ale w innych obszarach się poprawiamy. Wiemy, że silnik jest dobry. Musimy popracować nad zakrętami i korzystać z naszych mocnych stron.” – zakończył.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,535 sek